Wpis z mikrobloga

#kiciochpyta #mapymysli #mindmaps #mindmapping #buzan #themindset

Taki dzisiaj mam wieczór pytań, więc teraz pytanie z innej bezczki ( poprzednie, z dziedziny: "samochody i długie trasy", dostępne tutaj :) ). Czy jest tutaj ktoś, kto korzysta w życiu czy to #studbaza czy to zawodowym z map myśli? Ogólnie kiedyś probowałem, przeczytałem książkę Buzana na ten temat, ale brakowało mi kogoś, kto już to umie i by mi czasem doradził, naprowadził na słuszny tor. Takiego mentora :)

Interesuje mnie to, ponieważ mam dość dobrą pamięc fotograficzną i sprawny "system skojarzeń", więc ta metoda wydaje się być dla mnie jak znalazł. Słuchać nie umiem, czytanie bez robienia notatek też skutków nie przynosi, no to chciałem jeszcze raz spróbować, bo mam jeszcze kilka rzeczy bogatych w teorie do zdania. Zatem, czy jest tutaj ktoś z doświadczeniem w mapach myśli?
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Maav: haha, niezła przestroga :P Ja jak próbowałem, to były efekty w głowie, ale czasem nie miałem pomysłow co z tym dalej. A co do ludzi, to raczej wszyscy byli zaciekawieni, a nawet potem żadali sprawozdań z użytkowania :) Ale to juz #studbaza, gdzie akurat trafiłem na nie-śmieszków, tylko normalnych ludzi :)
  • Odpowiedz
@majas: znam temat, ale nie mam czasu na mapy myśli gdy się uczę :d Super sprawa gdy chodzi o wygłaszanie prezentacji, seminarium itp. - stosuje tutaj i jest spoko. Do prowadzenia szkoleń itd też pewnie działa.

Gdy się uczę to robię po prostu zwykły konspekt .
  • Odpowiedz