Wpis z mikrobloga

Żyło mi się bardzo dobrze. Miałem swoich klientow. Stały dochód. Wszystko odpowiednio poukladane. Budżet domowy przez 12 miesięcy na całkiem fajnym poziomie. I co? W 2020 wbijam z podwyżka zusu, podwyżka dla pracowników bo przecież już się zaczęło że państwo dzwiga to Pan też nam dźwignie a nikt minimalnej nowej nie miał wszyscy dużo wyzej. A ja nie mam już siły i woli wdrażać nowych. No więc kasa na pracowników. Do tego podwyżka prądu, bdo, odbiór makulatury zdrożał. No dosłownie wszystko zdrożało z dnia na dzień. Niby to przewidywano. I teraz żyjąc spokojnie pracując te 8-10 dziennie muszę zostawać po godzinach i szukać gdzie znaleźć te 6-8 tysięcy więcej a już i tak czasu brakuje. Wykonczycie nas małe przedsiebiorstwa wy głosujący na takie partie jak tak. Działalność ma kilka lat i takich podwyżek nie pamiętam. I jeszcze to że nie mogę w niedzielę do Ikei sobie skoczyć po nowy stolik. No #!$%@? xd
P.s w sobotę nie mogę umówiłem się z potencjalnym odbiorca - zarobię parę stowek to może nie będę pierwszy raz pod kreska. Słowa. Trzymacie się tam przedsiębiorcy xd
#pracbaza #zalesie #bekazpisu #jdg #przedsiebiorczosc
  • 96
Info dla wszystkich dzbanów od tekstów: „idź na etat jak sobie nie radzisz”. Po pierwsze proponuję samemu spróbować działać na własną rękę, to wam dupy pękną od pół podwyżki czegokolwiek. Po drugie przedsiębiorcy będą mogli zrobić dwie rzeczy. Zamknąć się, albo podnieść ceny. Jedno i drugie w Was uderzy, jak nagle wszystko będzie droższe i w tyłek sobie będzie można włożyć podwyżki minimalnej, albo jak wykończy się małe przedsiębiorstwa w tym kraju,
@wiem_wszystko W dzisiejszych czasach jesli prowadzisz przedsiębiorstwo na 5-6% rentowności, to igrasz z ogniem. Wystarczy kilka drobnych wahnięć i masz po firmie. Kto jest dziś poniżej 10% może już moim zdaniem szukać sobie pracy na etacie, a i reszta też powinna się mieć a baczności.
W dzisiejszych czasach jesli prowadzisz przedsiębiorstwo na 5-6% rentowności, to igrasz z ogniem. Wystarczy kilka drobnych wahnięć i masz po firmie. Kto jest dziś poniżej 10% może już moim zdaniem szukać sobie pracy na etacie, a i reszta też powinna się mieć a baczności.


@Iudex: a ty to na serio? co to ma wspólnego z biznesem? pewnie patrzysz przez pryzmat swojego biznesu , to podpowiem słowo klucz - efekt skali (
@wiem_wszystko: Już dawno mówiłem, że pracownicy powinni dostać całość wynagrodzenia w łapę i niech się sami za wszystko rozliczają. Wtedy by zobaczyli ile naprawdę szef im płaci, a państwo zabiera. Tylko, że po miesiącu wszystko by jebło, bo mało kto chciał by się pozbyć takiej kasy z własnej woli.
Trzeba by robić inne akcje uświadamiające. Np. zaprosić pracowników pokazać plik pieniędzy na wypłatę i przy nich odliczyć resztę dla państwa. Inaczej
Polska jest jednym z najtańszych krajów do prowadzenia działalności, ale wykopki nie ogarniają kwot większych, niż minimalna.


@boryspo: ale #!$%@? aż boli.

UK: 30000GBP rocznie. To jest już całkiem dobry hajs w UK. Jeśli dwie osoby tak zarabiają (a co dopiero jedna więcej) to żyją naprawdę bardzo spoko.
2500 brutto miesięcznie. 2805 brutto brutto (koszt pracodawcy). 1995 netto. To kwota za którą osoba jak chce to nawet wynajmie i opłaci samodzielnie
Pobierz trustME - > Polska jest jednym z najtańszych krajów do prowadzenia działalności, ale ...
źródło: comment_6ZAuZbXTxuEcnERAjBKzSNLDiKsm7Vmv.jpg