Wpis z mikrobloga

Żyło mi się bardzo dobrze. Miałem swoich klientow. Stały dochód. Wszystko odpowiednio poukladane. Budżet domowy przez 12 miesięcy na całkiem fajnym poziomie. I co? W 2020 wbijam z podwyżka zusu, podwyżka dla pracowników bo przecież już się zaczęło że państwo dzwiga to Pan też nam dźwignie a nikt minimalnej nowej nie miał wszyscy dużo wyzej. A ja nie mam już siły i woli wdrażać nowych. No więc kasa na pracowników. Do tego podwyżka prądu, bdo, odbiór makulatury zdrożał. No dosłownie wszystko zdrożało z dnia na dzień. Niby to przewidywano. I teraz żyjąc spokojnie pracując te 8-10 dziennie muszę zostawać po godzinach i szukać gdzie znaleźć te 6-8 tysięcy więcej a już i tak czasu brakuje. Wykonczycie nas małe przedsiebiorstwa wy głosujący na takie partie jak tak. Działalność ma kilka lat i takich podwyżek nie pamiętam. I jeszcze to że nie mogę w niedzielę do Ikei sobie skoczyć po nowy stolik. No #!$%@? xd
P.s w sobotę nie mogę umówiłem się z potencjalnym odbiorca - zarobię parę stowek to może nie będę pierwszy raz pod kreska. Słowa. Trzymacie się tam przedsiębiorcy xd
#pracbaza #zalesie #bekazpisu #jdg #przedsiebiorczosc
  • 96
  • Odpowiedz
@pomidorowymichal1: Ale wiesz, że właśnie niskie podatki napędzają rozwój i to własnie bardziej rozwinięte kraje dopiero mogą sobie pozwolić na wyższe podatki gdzie ludzi po prostu na to stać?

Rumunia, Węgry obniżają podatki jakbyś nie wiedział.
  • Odpowiedz
2500 tysiąca podatków na jednym pracowniku to jak łatwo policzyć daje 5 netto. Nie uważam tego za wyzysk za 8h pracy jako montażyści więc w czym masz problem. W tych łbach już wam coś nie halo myśląc że każdy zatrudnia za 1500 zlotych. Heh....


@wiem_wszystko:

ale #!$%@? #!$%@?, i na kazdym kroku pokazujesz, jakiego to ty baita nie napisales (bezsensownego, bo po pierwsze, 3 stycznia piszesz, ze w koncu wyjdziesz spod
  • Odpowiedz
@Cel87

@wiem_wszystko: i dlatego głosuje na takie partie żeby takie januszexy zdechły, ale nie od razu.. najpierw ujadanie i powolna agonia. #czujedobrzeczlowiek


Przecież napisał, że płaci pracownikom po 5000 na rękę. Serio to januszex? Daje ludziom pracę, pozwala im nieźle zarobić. Jest to na rękę całemu społeczeństwu.
Jeśli ktoś powinien zdychać, to raczej te roszczeniowe nieroby, którym nie chce się pracować, bo państwo da. Oni nikomu nie są potrzebni, nic nie
  • Odpowiedz
Przecież napisał, że płaci pracownikom po 5000 na rękę. Serio to januszex?


@Niedotykalna:

napisal tez, ze placi podatkow 2,5k od pracownika, co sie rozjezdza z ta wyplata...

weź głęboki oddech i oblicz jeszcze raz.


@wiem_wszystko:

wez gleboki oddech i zrozum, ze ciemnoty nie mozesz wciskac wszystkim.

Super brutto mówi ci to coś?


@wiem_wszystko:

no przeciez pisze, ze przy koszcie pracodawcy na poziomie 6k, mamy pensje brutto 5k i pensje
  • Odpowiedz
@sylwek2k: szkoda gadać z debilami wyciągniętymi z dziwnej rzeczywistości. 7 brutto to jest dokładnie 5 netto już masz 2. Przepraszam że użyłem również skrótów myślowych bo nie mam co robić tylko co do grosza ci tu wylicz. Żal mi takich ludzi jak ty.
  • Odpowiedz
szkoda gadać z debilami wyciągniętymi z dziwnej rzeczywistości.


@wiem_wszystko:

no przeciez chyba teraz piszesz o sobie, nie masz kompletnie pojecia o kosztach, wiec bierzesz wynagrodzenia z dupy.

7 brutto to jest dokładnie 5 netto już masz 2.


@wiem_wszystko:

no ale to jeszcze daleko do kosztow pracodawcy, tam jest kolejne poltora tysiaca kosztow. wiec skoncz juz wasc #!$%@?, bo przy 5k netto, to pracownik kosztuje pracodawce 8,5k - co pisalem na
  • Odpowiedz
@wiem_wszystko: @DulGukat: @spiritoo: ludziom trzeba wytlumaczyc jedna prosta zasade "kreowania" pieniadza przez rzad: kiedy minimalna jest sztucznie podnoszona to ceny doslownie wszystkiego i tak ida w gore takze ani Janusz z Grazynka ani "prywaciarz" na tym nie korzysta - korzystaja na tym wylacznie zlodzieje przy korycie, ktorzy zgarniaja kase w podatkach. Proste jak budowa cepa ale wez zadufanemu parobkowi wytlumacz...
  • Odpowiedz
@Cel87 Może właśnie dlatego, że nie jest Januszem, dał swoim ludziom podwyżkę, żeby nie czuli się pokrzywdzeni, że znacznie mniej cenni i wykwalifikowani pracownicy dostali, bo państwo nakazało. Takie podejście się ceni.
Zresztą nie wiem, dlaczego niektórzy tak demonizują dawanie wynagrodzenia na poziomie płacy minimalnej - niektórzy nie mają ani doświadczenia, ani wykształcenia i ich praca po prostu nie jest więcej warta. Zdaję sobie sprawę z tego, że nie zawsze tak jest
  • Odpowiedz
@bacteria: nie wytłumaczysz jak widać. Przecież prywaciarz ma skarbonkę bez dna i on będzie rozdawał swoje usługi za pół darmo. Koszty mu wzrosną, ale on miłosiernie zostawi stare ceny i upadnie niczym męczennik. A przy korycie się śmieją, bo do koryta wpływa tylko więcej pieniędzy, za które można kupić głosy tych uradowanych z porażki „głupich prywaciarzy”, którzy pół roku po podniesieniu płac już nawet nie odczują, że mają więcej w portfelu.
  • Odpowiedz