Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Dlaczego tak bardzo paraliżuje mnie strach przed zmianami??

Boje sie odejsc z wojska gdzie mam 4400/4500zł na reke jako szeregowy z 0-Pit, mieszkaniowka, dodatek za skoki.

I chce odejść do korpo bo znam języki (dobry poczatek) i chciałbym sie rozwijać w finansach, księgowości - jak mi sie to spodoba, a jak nie to IT czy inne działy próbować.

A w wojsku demotywuje mnie charakter słuzby, myślałem ze bedzie super, ale jednak te wyrzeczenia to chyba nie dla mnie. Ciagle służby i wyjazdy na poligon, na szkolenia.

Dlaczego boje sie zmiany? Z jednej strony myśle ze idac do "cywila" do korpo mam szanse dojść do zarobków wiekszych w najblizszych 5 latach, a z drugiej jak słyszę znajomych co rypia w dobrych korpo w duzych miastach typy Wroclaw za 5000-5500 brutto po paru latach to entuzjazm mi gaśnie.

Jak tam u was w tych finansach w korpo, jest kasa i rozwój czy tylko IT 15k a reszta to 3k na reke?

Dostałem prace w Capgemini za 2500zł i mam czas na podpisanie umowy i jednego dnia myśle

idę w to!

A drugiego

kurde 2500zł i bede robakiem co zostanie przy takiej wypłacie, praca biurowa mnie wykonczy z nudow itd


#psychologia #przegryw #rozwoj #korposwiat #pracbaza #kiciochpyta #zarobki

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Dodatek wspierany przez: [Wyjazdy studenckie](https://st.pl/$xvynkdla)
  • 62
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@AnonimoweMirkoWyznania: Jeśli to nie troll, bo brzmi jak jeden...

...to byłbyś debilem, odchodząc z wojska. Praca na rynku poza budżetówką jest generalnie gówniana, jeśli nie jesteś wysokiej klasy specjalistą. Już teraz masz dużo lepsze zarobki i możliwości niż korpo-biurwy w Warszawie. Służba to też znajomości i mnóstwo zawodów, które ona otwiera. To również szybka emerytura i mieszkanie.

To, co Ci otwiera korpo, to co najwyżej McDonald, ale to też jeśli dostaniesz dofinansowanie z
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@AnonimoweMirkoWyznania: 4500zl na miesiąc, pewnie zerowe wydatki na życie, wczesniejsza emerytura, a temu źle XD

Ale próbuj, żołnierz w korpo to pożądany towar. Może za 10 lat znajdziesz pracę z podobnymi zarobkami co masz teraz. I akurat 40 lat pracy zamiast połowy tego.
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@AnonimoweMirkoWyznania: Ile razy jeszcze będziesz wrzucał to samo? Już chyba z 10 raz czytam twoje rozterki, ludzie ci sensownie odpowiadają, a ty co tydzień piszesz kopiuj-wklej tutaj. Jeszcze z anonimowych jakby było się czego wstydzić ()

Odpowiem po raz ostatni.
To, że znasz języki to nic dziś nie znaczy. To nie rok 1995, żeby to był jakiś mocny atut.

Ewentualnie z nimieckim możesz iść na słuchawkę tłumacząc germańskim ułomom co mają kliknąć,
  • Odpowiedz
  • 4
@AnonimoweMirkoWyznania Zobaczysz w cywilu duże podwyżki jak świnia niebo... Chyba naczytałeś się za dużo wykopu o mitycznych #programista15k , z których większość grzecznie pracuje za 3/4k u Janusza snując opowieści o mityczny programiście. Dwa, twoje języki to jednak nie jest nic specjalnego. Angielski w dzisiejszych czasach nie jest wielkim atutem, każdy go zna i od każdego się to wymaga, przynajmniej w stopniu komunikacyjnym. Niemiecki jako drugi język też jest
  • Odpowiedz