Wpis z mikrobloga

Mirki, jak to jest z jazdą na rowerze pod wypływem alkoholu?

W wigilie będę musiał wrócić do domku jakieś 8 km na rowerze ale zapewne będą sprawdzać w ten dzień trzeźwość kierowców więc trochę się martwię że mogą mnie zatrzymać :P

Ogólnie często w lato wracałem #!$%@? na rowerze od znajomego ale nigdy mnie policja nie zatrzymała ale wolałbym wiedzieć co mi ewentualnie grozi...

Trasę mam tak ustaloną że 3/4 będę jechał bocznymi alejkami i drogą rowerową ale kawałek będę musiał przejechać drogą :/

#rower #prawo #pytanie #alkohol
  • 131
@bobikufel: przykład II
w rodzinie mam zawodowego kierowcę CE z dwoma pobytami w psychiatryku, trzema wyrokami za jazdę po trawie i jednym za jazdę na bani. Mimo jego przewlekle leczonej schizofrenii to państewko z kartonu nie widzi problemu, by ów szofer wciąż turlał się wywrotką z #!$%@? 36. tonami na brytfance
@TwujKasztan ziomuś ale chyba nie kumasz. Ogółem chodzi mi o to, że potępiam przypadek gdy przez czyjąś nieodpowiedzialność komuś dzieje się krzywda. To, że ja się napije i spadne ze schodów to mój problem, ale jeśli bym się zatoczył i wpadł komuś pod auto to niszcze komuś auto i psyche. Chodzi mi o to, że nigdy na 100% nie możesz być pewien, że nic się nie stanie bo jadę polną drogą. Nikt
@Croudflup czyli spoko. To norma społecznie akceptowalna. Można się rozejść :D

Zazwyczaj nie daje się łapać na wykopowe gównoburze, ale dziś mnie #!$%@?ście ( ͡° ͜ʖ ͡°) takie rzeczy to skrajna lekkomyślność. Być może gdyby kilka osób znało przypadki na które jakimś fartem trafiam (w tym krew obcego człowieka na moich rękach, uprzedzając głupie insynuacje nie z mojej winy) to nie pisali by tych głupot
@SiemkaKtoPeeL jak nie skoro tak? Chcesz powiedzieć, że jesteś pewien, że na 100% nikogo po drodze nie miniesz? A co jeśli się zachwiejesz i na kogoś w parku wpadniesz? Ilu już osób Ci tu napisało, że to głupi pomysł a Ty dalej się upierasz, że nie? Przestań być dzbanem i wydaj te kilka złotych na taksówkę. Ogółem to mam nadzieję, że tylko trollujesz, a jeśli nie i wsiądziesz na rower to życzę