Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Mirki, czy na PKP jest tak samo jak w liniach lotniczych, tj. w przypadku spóźnienia się pociągu i w konsekwencji na zaplanowaną przesiadkę dociera na miejsce z dużym opóźnieniem (bo muszę czekać na kolejny pociąg) to należy się rekompensata? Oba pociągi Intercity, rzekomo skomunikowane ze sobą i oczywiście cała podróż na jednym bilecie.

A druga sprawa: czy PKP Intercity nie rucha czasem pasażerów I klasy? Te wagony wyglądają identycznie jak II klasa, tylko oznaczenie mają inne. Tak jest, zarówno w IC jak i EIC.

#kolej #pkp #intercity
  • 17
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@motaboy: ok, dzięki. Czyli jak pierwszy spóźni się 59 minut, a w efekcie dojadę np. 3h później do celu to i tak mogę się w dupę pocałować, mimo, że sami sprzedali mi bilet z przesiadką? Przydałoby się na kolej wprowadzić trochę cywilizacji, najlepiej wzorem tego, co działa w transporcie lotniczym.
@Vincenzo: zawsze jest się trochę ruchanym. Protip to wybieranie miejsca w I klasie dopiero po wejściu do pociągu i ocenie sytuacji, jeżeli się opłaca tzn jest wyższy standard i mniejszy tłok to robisz dopłatę. Na vagonweb.cz i koniec.org mozesz zobaczyć mniej więcej jaki będzie tabor.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Vincenzo:
Najważniejsze to zgłosić przesiadkę i koniecznie upewnić się czy kierownik pociągu zgłosił to dalej.
Ty masz bilet z miejscowości A do miejscowości B i zadaniem przewodnika jest cię tam dowieść. W przypadku opóźnienia jednego pociągu drugi czeka, następuje zmiana stacji przesiadkowej, albo pojedziesz innym pociągiem nawet wyżej kategorii (bez dopłaty). Ewentualnie taxi lub hotel na koszt PKP IC.
Ps.
Ewentualna zmiana przewodnika nie ma znaczenia, sieć kolejowa jest zintegrowana, no
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@pcela: dzięki. W mojej sytuacji było tak, że zgłosiłem przesiadkę, kierownik rzekomo zgłosił to dalej, ale aż do samego Krakowa nie dostał odpowiedzi. W efekcie pociąg nie zazczekał, a mnie "przebukowali" na kolejny pociąg (TLK, zamiast IC i bez miejsca siedzącego bo oczywiście już nie było). Zamierzam zaraz naskrobać reklamację, ale szczerze mówiąc nie wiem czego się spodziewać.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Vincenzo:
Jak najbardziej pisz. Według obowiązujących przepisów przewoźnik powinien umożliwić podróż pociągiem tej samej lub wyższej kategorii. TLK to niższa kategoria niż IC (pomimo tej samej ceny).
Za brak miejsca siedzącego, jeżeli je miałeś należy się zwrot części opłaty za bilet.
I pamiętaj, że liczy się opóźnienie na stacji końcowej podróży pociągiem kwalifikowanym.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@pcela: co to jest pociąg kwalifikowany? Jechałem z przesiadką w Krakowie i do Krakowa pierwszy pociąg przyjechał z opóźnieniem ok. 50 minut, więc teoretycznie nie przysługuje mi rekompensata, bo spóźnienie było poniżej godziny. Z drugiej strony do miejsca docelowego dotarłem 1h20' później.