Wpis z mikrobloga

Mam dylemat xD.
Mam Clio II 1.2 8V bez klimy ze śmiesznie niskim przebiegiem (130kkm). W aucie jest zrobione mechanicznie chyba wszystko xD. Nowe amortyzatory, wahacze, końcówki drążka. Zrobiona upg z planowaniem, świecie, kable WN, przewody hamulcowe, zregenerowane bębny, nowe tarcze i klocki. Jednoroczne wielosezonówki premium na wszystkich kołach (też nowych stalówkach xD). A i jeszcze rozrząd robiony 10kkm temu. Na aucie nie ma grama rdzy, ale widać lekko ząb czasu na nim. Ostatecznie wstydu nie ma. Kilka osób nawet pochwaliło stan xD.

Ale mam już dość, jebła nagrzewnica, koszt wymiany to jakieś 1k xD. Jeszcze trzeba by było sprawdzić klapkę obiegu zamkntego4, bo przestała działać. Więc liczę tak 1.5k z zapasem. Do tego ubezpieczenie w lutym to kolejny kafel. Auto o wartości góra 4k.

Na moim miejscu robilibyście, czy dali sobie już spokój z tą francą? Na nowy mnie nie stać, używkę mogę kupić za maks 20k, ale ja już widzę ile kosztuje utrzymanie samochodu to ja dziękuję zaczynać to od nowa xD.

#samochody #kiciochpyta #mechanikasamochodowa #renault

Wymieniać nagrzewnicę i śmigać dalej?

  • Tak 88.1% (37)
  • Nie 11.9% (5)

Oddanych głosów: 42

  • 22
@Micros: no ja jestem przykładem typowego frajerstwa, opowiadam o kosztach utdzy5 (trochę też z mojej fanaberii) przy piwie ze znajomymi xD

@ameliniowyguzik: autko generalnie jest super, ale już wiem co ludzie mają na myśli mówiąc o francuskiej inżynierii. Żeby wymienić nagrzewnice trzeba zdjąć kolumnę kierowniczą i wymontować całą deskę rozdzielczą. No kuwa xD
t wymiany to


@Iskaryota: nie wiem skad 1k za nagrzewnice, na allegro sa za ok 80zl wiadomo to nie ori ale nawet jakas dobra typu valeo lub hella mozna kupic za 200zl. Jesli ten 1k ma byc z wymiana to i tak wydaje mi sie duzo za duzo.

a tak btw. jesli znasz auto, wszystko ok poza ta awaria to ja bym naprawil i cieszyl sie sprawnym autem w niezlej kondycji.
@paweucio: napisałem wyżej co wchodzi w skład wymiany. Większość warsztatów się w ogóle od tego miga (lepiej wymienić wtryski w vagu), a te, które się na tym znają się zwyczajnie cenią. Dzisiaj koszt roboczogodziny mechanika to 150 zł. Wymiana zajmie sprawnemu mechanikowi dobry dzień ze złożeniem.
@Iskaryota: Rób i śmigaj dalej, jak go ruda nie bierze. Ja bym zainwestował jeszcze w jakieś skórzane fotele i takie inne bajerki, żeby odmłodzić trochę skorupę. Kiedyś jakiś napalony gówniarz może Ci za takie bajery dobrze zapłacić, jak będziesz chciał sprzedać. Wiem, bo kolega tak dopieścił starą Alfę i sprzedał ją po kilku latach jazdy praktycznie w tych samych pieniądzach, w jakich ją kupił.
@Iskaryota: robiłem u siebie nagrzewnicę w Clio, kwestia wykręcenia dużej ilości śrub, czas trwania - ok. 3,5 godziny (2 osoby), żadnej filozofii. Potrzebna skrzynka z narzędziami i ściągacz do wycieraczek. Reszta jest w necie, więc nie trzeba być mechanikiem z doświadczeniem - zresztą ten, który zawołał od Ciebie za to 1000 zł na pewno też nigdy tego nie robił. Przy autach tej wartości warto próbować swoich sił, bo jak naprawisz to
@mk99: nie cieknie, ale smierdzi przy odpaleniu grzania i co najgorsze szyby zachodzą tłustym nalotem (wygląda to tak jakby byly zaparowane). Filtra przeciwpyłkowego nawet nie mam, więc nie jest to wina czegoś w wentylacji. Internet ewidentnie wskazuje na nagrzewnicę.

@wstalemwczesnierano: @33_N: no wymieniałem już sam kilka rzeczy w tym samochodzie, m.in wentylator dmuchawy. Wielkiej filozofii nie ma, tylko czasami dojście do jakiejś śruby utrudnione, bo sobie Jean Pierre tak
@Iskaryota: Jak masz garaż to nawet nie marnuj kasy tylko działaj sam. Nic trudnego tam nie ma, tyle że sporo odkręcania.
Możesz jeszcze spróbować innej metody, odczepiasz 2 węże idące do nagrzewnicy, kupujesz z 3 metry węża o tej samej średnicy. Podłączasz oba i jeden od razu w jakiś baniak, a drugim lejesz wode żeby trochę przepłukać nagrzewnice. Potem oba węże w górę i lejesz, wode z kwaskiem cytrynowym albo płukaczem
@Iskaryota: Daj znać czy się udało. Bo jak to mój dobry znajomy a jednocześnie najlepszy nauczyciel mówił "Bardziej już nie zepsujesz, a spróbować warto"