Wpis z mikrobloga

Który z tych ekspresów będzie idealny do moich potrzeb czyli:
- ~3 kawy czarne jaki mleczne dziennie.
- łatwe czyszczenie / konserwacja
- bezawaryjność
- zastosowanie w domu.

Moje typy max do 2 tyś.

DE LONGHI ECAM 22.360 B
PHILIPS 5000 EP5360/10
Minus Philipsa jest taki, że ma starszy system spieniający nie LatteGO i podobno jest uciążliwy w czyszczeniu. Do tego tragiczny serwis. Co do de longi to z pewnością prostszy w czyszczeniu.
Który z nich będzie lepszy?

#kawa #ekspresdokawy #ekpres #kawatime
  • 21
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Blask: kup sobie porzadny mlynek i chemex a jak ci sie nie chce #!$%@? to jakis porzadny ekspres przelewowy odrazu z mlynkiem i dobre ziarna kawy relatywnie swieze ...
  • Odpowiedz
@Kidkud: Jak widzisz zależy mi na tym spienianiu mleka, a nie chce mi się podgrzewać mleka, a potem spieniać. Potrzebuję czegoś automatycznego.
  • Odpowiedz
@Rogi_: Podoba mi się właśnie ten system LatteGO tylko, że przekracza mój budżet. Do tego nie ma wyświetlacza. Tak wiem może zbędna rzecz ale wydaje mi się, że dzięki niemu jest więcej funkcji.
  • Odpowiedz
@Blask: Ja kupiłem w Euro za 1999, bo był na czarny piątek i potem znowu. Pewnie zaraz też coś znowu będzie. Ma przyciski dotykowe i to naprawdę wystarcza, ale nie zamierzam przekonywać, bo i tak nic z tego nie mam. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Rogi_: Mogłem trochę wcześnie myśleć nad zakupem teraz to pewnie do świąt ceny pozostaną na tym samym poziomie. W to nie wątpię, że ten panel dotykowy w zupełności wystarcza ale jestem jednak za wyświetlaczem choćby skromnym :)
  • Odpowiedz
@Blask: mam inną melitte, ale są osoby które mają ten konkretny model, np @Winlux

Jak wygląda sprawa konserwacji trzeba coś tam smarować?


@Blask: nie, odkamienianie, mycie (co jakiś czas, najlepiej raz na tydzień) zaparzacza i systemu mlecznego i tyle
  • Odpowiedz
@jempierozki: Tamten zona mi zabrala do swojej firmy i kupilem drugi... niestety model wyzszy Cafeo Ci Touch. Szczerze to troche zaluje bo tamten byl mimo ze brzydszy to prostszy. Nawigacja gorsza, s to pokretlo to porazka - zero precyzji. Do Receips trzeba sie przeklikac przez zaprogramowane przepisy. Do tego ten panel dotykowy tez slaby.
Ok, mozna robic na raz 2 kawy mleczne i sa 2 wrzutnie na kawe, ale ten
Winlux - @jempierozki: Tamten zona mi zabrala do swojej firmy i kupilem drugi... nies...

źródło: comment_TtmKp6Ha0QFlpsyeXlLcWmm7OzCqVuTP.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@Blask: nie, bo po wykonaniu kawy z mlekiem pyta ciebie czy ma sobie przeczyścić parą i wodą, raz na tydzień jak mówię, rozbieram i myję w płynie do naczyń

Polecam Melitte. Mam druga i jestem zadowolony. Ta tansza sprawdza sie w 100%


@Winlux: to już chyba do @Blask miało być :D
  • Odpowiedz
@Winlux: @jempierozki: Powiedźcie mi proszę tylko czy trzeba to smarować specjalnym smarem tak jak tego philipsa? Ten ekspres wydaje się najlepszym rozwiązaniem i jest duże szansa, że go wybiorę.
  • Odpowiedz
Powiedźcie mi proszę tylko czy trzeba to smarować specjalnym smarem tak jak tego philipsa? Ten ekspres wydaje się najlepszym rozwiązaniem i jest duże szansa, że go wybiorę.


@Blask: melitta nie pisze nic o tym w instrukcji, a z tego co mówił jeden z wykopków to nie
  • Odpowiedz
@Blask: Czyszczenie rurki jest mega proste i skuteczne. Po kawie klikasz tylko zeby poszla para i wrzatek i juz.

@Blask: nic nie ma o smarowaniu

@jempierozki: Tylko moi pracownicy juz sobie zaklepali te indywidualne a mi zostalo przklikiwanie sie do przepisow xD
Moze przesadzam. Ten nowy ma miejsce na wiecej wody i kawy co jest duza zaleta i wyglada tez nieco lepiej co w biurze na
  • Odpowiedz