Wpis z mikrobloga

@szefszeryf: Zbyt mała podaż tłuszczu to częsty błąd na początku i nie tylko na początku. Na obcinanie kaloryczności przyjdzie czas pózniej. Łaknienie spada samoczynnie po jakimś czasie. #!$%@? łyżkę oleju kokosowego albo masła co jakiś czas dodatkowo by podbić tłuszcze i obserwuj organizm.
@szefszeryf: Przejmowanie się deficytem to błąd. Od liczenia kalorii są podświadome systemy utrzymania tłustości. Używanie świadomej części umysłu do liczenia kalorii jest w dłuższej perspektywie bezużyteczne, jeśli system chce być gdzie indziej.

Zwiększanie białka i tłuszczu naraz to nie jest dobry pomysł, z kolei. Albo jedno, albo drugie. Ale typ tłuszczu możesz zmienić bez ingerowania w proporcje.
@szefszeryf: Proszę bardzo. Warto pamiętać, że keto nie jest typową dietą odchudzającą. Odchudzanie to niejako tylko efekt uboczny u wielu ludzi - ale nie wszyscy na tym chudną. Osobiście sporo przytyłem na pierwszej iteracji keto/carnivore. Ważne wydaje się:
- brak przetworzonej żywności (potrafię zjeść prawie nieograniczoną ilość konserw),
- podaż białka nie za duża i nie za mała (tak jak podałem),
- kuriozalnie, podkręczenie ilości tłuszczu i zmniejszenie białka też działa,
@anonymous_derp tak naprawdę odżywiam się najprościej jak tylko mogę. Fakt, że mięso poddaje obróbce termicznej, jajka też. Ale ogólnie moja miska najczęściej to jakiś ser (często podpuszczkowy, naturalny), kawałek kiełbasy, boczku wędzonego, ryba wędzona lub smażona, szpinak, sałata, papryka, rosół na wołowinie. Ograniczam desery, owoce całkowicie wykluczylem. Konserwy, szczególnie Krakusa też uwielbiam, takie mięsne delicje
@szefszeryf: alko wieczorem dla mnie ma duży wpływ na chudnięcie. Najlepsze efekty mam jak w ogóle nie pije.
Zrób tak jak @anonymous_derp pisze podbij białko ogranicz przede wszystkim węgle i tłuszcze.
Na mnie keto na początku dobrze zadziałało (schudłem 15kg) a później zaczęło się przybieranie wagi (+5kg). W połączeniu z IF dałem radę utrzymać. Teraz mi się sprawdza przedłużony post albo takie prawie #carnivore:
- dwa posiłki dziennie,
- chuda