Wpis z mikrobloga

@koralowy_koralik: sama idea jest taka, ze życie zwykłych kapsułek wyglada tak, ze jedna rodzina zrobi dziennie z 10 kaw, a takich rodzin jest bardzo dużo i później te kapsułki są wywożone na Sri Lanke czy do innej Polski i są albo spalane albo bóg wie co się z nimi dzieje, a ekokapsulke możesz używać tyle razy ile chcesz.
Do tego kawa jest bez fusów i zalana z odpowiednia temperatura, co
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@komukatiw: nie miałam pojęcia o ekokapsulkach. Miałam kiedyś taki ekspres zaraz na początku gdy to stawalo się 'modne' i koszt kapsułek to była jakaś masakra gdy cała rodzina chciała się uraczyć kawą z tego. Teraz mam normalny ekspres i widzę jakie to było nieporozumienie
  • Odpowiedz
@koralowy_koralik: 16 kapsułek za 23zl z nescafe wychodzi 1,20 za jedna kawę
teraz weź np taka puszkę illy 250g za 25zl i biorąc pod uwagę, ze jedna kawa to ok 15g kawy wychodzi 1,56 za jedna kawę
wiadomo ze świeżo zmielona kawa będzie lepsza, ale jednak nie jest tańsza
  • Odpowiedz
@RichKidOfSnapchat: Wszystko zależy jak bardzo zależy Ci na smaku i wygodzie. Jak chcesz mieć tanio dobrą kawę to kup sobie dobrą kawiarkę.

Kapsułkowe są dobre jak chcesz mieć kawę WYGODNIE i SZYBKO. Za dobra to ona nie będzie. Oczywiście przy założeniu, że nie pieprzysz się z napełnianiem kapsułek, bo jak masz taki pomysł to lepiej w kawiarkę.

Jak chcesz mieć wygodnie i dobrą kawę z ekspresu to kup sobie PRAWDZIWY
  • Odpowiedz
@gregor40: o, dokładnie, w tamtym roku kupiłem jurę a1, zero problemów, wszystko działa tak jak trzeba, jak na ekspres, który parzy tylko czarna kawę jest drogi, ale zdecydowanie warto
  • Odpowiedz
@RichKidOfSnapchat: jako prezent to w sumie możesz kupić, chociaż masz jeszcze wyjście aeropress + młynek żarnowy, albo ewentualnie ekspres przelewowy (ale on tylko czarne robi)
tchibo to raczej najtańsza półka smakowa i cenowa ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz