Wpis z mikrobloga

@RichKidOfSnapchat: ale jaki chcesz? taki kolbowy to jest mistrzostwo swiata
Delonghi 685. czarny mat jest bardzo ladny i zajmuje malo miejsca.

ale do tego potrzeba mlynka (kolejne 200zl, bo musi byc zarnowy a najlepiej elektroniczny) i swieza kawe (powinna zuzyta do 1 miesiaca po dacie palenia)
jak kawa ma date produkcji/waznosci to do kosza. a oni takie cos sprzedaja po 40 zl xD
dla świń chyba
Tylko_noc - @RichKidOfSnapchat: ale jaki chcesz? taki kolbowy to jest mistrzostwo swi...

źródło: comment_DP1rbING6uOW0XNwFebg7H6Lp0QOm7MG.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@RichKidOfSnapchat jestem technikiem serwisu, naprawiam ekspresy od kilku lat i wyglada to tak: możesz kupić ekspres na kapsułki, wtedy koszt jednej kawy wynosi 1-2 zł zależy jakie kapsułki kupisz, drogo czy nie, to już sam musisz sobie odpowiedzieć. Problem z tymi ekspresami jest taki, że jak się popsuje to żaden serwis ci tego nie naprawi bo to jest nie opłacalne, koszt serwisu nie wyniesie mniej niż 150 zł a nowy sprzęt
  • Odpowiedz
@Tylko_noc no ok, pompa 140 zł, minimum 100 Ci policzą robocizny więc masz już 240. Może się rozszczelnić grzałka, po jakimś czasie mogą Ci się wygrzac plastiki w mechanizmie mocującym kapsułke, serio, nawet w najprostszym ekspresie jest wiecej rzeczy niż pompa i grzałka. I to też nie jest tak, że Ci odradzam kapsułki. Jak szukasz ekspresu na 2-3 lata i noe chcesz dużo wydać to na pewno z tego będziesz w
  • Odpowiedz
@trzymampuszkazadwauszka: wiesz, ja mowie o takim kolbowym co w zasadzie nic sie nie moze zepsuc oprocz gwintu. 100 zl za rozkrecenie, scisniecie uchwytu i podlaczenie nowej pompki? raczej myslalem o wlasnorecznej naprawie.

ba, jest nawet opcja pakietu mini, gdzie rozbierasz taka pompke, rozciagasz sprezyne i dalej hula
  • Odpowiedz
jestem technikiem serwisu, naprawiam ekspresy od kilku lat i wyglada to tak: możesz kupić ekspres na kapsułki, wtedy koszt jednej kawy wynosi 1-2 zł zależy jakie kapsułki kupisz, drogo czy nie, to już sam musisz sobie odpowiedzieć. Problem z tymi ekspresami jest taki, że jak się popsuje to żaden serwis ci tego nie naprawi bo to jest nie opłacalne, koszt serwisu nie wyniesie mniej niż 150 zł a nowy sprzęt tego typu
  • Odpowiedz
@Gleba_kurfa_Rutkowski_Patrol z reguły max wysokość wylewki w automatach to 14 cm, tak żeby się zmieściła szklanka do latte więc taki kubet też powinieneś tam upnąć. Zależy ile chcesz wydać, jeżeli mało to za około 1500 zł masz Lirike otc saeco, która jest bardzo spoko jak na taki koszt, robi kawy mleczne i ma wszystko co ekspres powinien mieć. Jeżeli chcesz wydać więcej to melitta passione ot za około 2300 lub jakakolwiek
  • Odpowiedz
@trzymampuszkazadwauszka: W sumie cena nie gra zbytnio dla mnie roli. Wiem, że dobry ekspres musi swoje kosztować. Moja hierarchia rzeczy istotnych jest mniej wiecej taka:

-chciałbym, żeby był maksymalnie niezawodny (dlatego pytam kogoś kto się zajmuje serwisowaniem :)
-chciałbym móc zaparzyć sobie 500ml maksymalnie mocnej kawy za jednym razem
-chciałbym, żeby możliwie nie miał tych pojemników zewnętrznych na mleko (wszystko w jednej obudowie) a spieniacz był zintegrowany
-możliwie duży pojemnik
  • Odpowiedz
chciałbym móc zaparzyć sobie 500ml maksymalnie mocnej kawy za jednym razem


@Gleba_kurfa_Rutkowski_Patrol: żaden automat na raz ci nie zrobi 500 ml (mleczne to max 440, czarne to zdaje sie 220, chyba, że rozcieńczone wodą, to wtedy 440)

Kiedyś zamawiałem na aliexpress kapsułkę wielokrotnego użytku do tych tanich ekspresów. Zasypywałem świeżo zmieloną kawą i dawał
  • Odpowiedz