Wpis z mikrobloga

Trzymajcie mnie, pielęgniarka pyta czemu po tym jak na kiblu odplynalem i #!$%@? szczęką o kafelki wezwałem karetkę xD nawet nie wiem czy czegoś nie połamałem

Ale mam kartę pułapkę, 3 krotne zapalenie mięśnia sercowego, od razu się zamknęła.

Czy utrata przytomności bez kompletnie żadnego powodu nie jest wskazaniem do wezwania karetki czy coś mnie ominęło?
Rabusek - Trzymajcie mnie, pielęgniarka pyta czemu po tym jak na kiblu odplynalem i #...

źródło: comment_V7T7DtpFdis15dKwn3JiAIFHaK8Sxi6l.jpg

Pobierz
  • 117
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Rabusek: też miałem kiedyś identyczny przypadek na kiblu xD po upadku wstałem sam, doszedłem do łóżka, ale potem już nie mogłem sam wstać, #!$%@?ł cały kark nawet przy mówieniu, bo #!$%@?łem szczęką i głową w ścianę i podłogę. Zęby o dziwo też całe :) różowy zadzwonił na 112 i operator podjął decyzję, żeby przysłać karetkę. Z pomocą ratowników mogłem sam wstać, ale nikt mi nie mówił, że nie powinienem wzywać.
  • Odpowiedz
też miałem kiedyś identyczny przypadek na kiblu xD


@ecco: to na pewno po żelkach ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Zęby o dziwo też całe :)


@ecco: jak ogarnąłem że jednak uderzyłem w wanne, a nie w podłogę, to dziękuję fartowi że uderzyłem sie w policzek, a nie w zęby..
  • Odpowiedz
@Rabusek: mogę zapytać jakie okoliczności towarzyszyły wypadkowi? Wstałeś, bo było ci nie dobrze i zemdlałeś czy po prostu poszedłeś do WC i nagle upadłeś?

Prosiłbym o odpowiedź :-)
  • Odpowiedz
Wstałeś, bo było ci nie dobrze i zemdlałeś czy po prostu poszedłeś do WC i nagle upadłeś?


@jmuhha: nic kompletnie nie pamiętam, ostatni przebłysk to mroczki jak siedziałem na klozecie. Potem już leżałem na ziemi, i o dziwo jak się obudziłem, to myślałem że zasnąłem na podłodze i tak od 3-4 godzin leże, dlatego boli mnie policzek

narzeczona stwierdziła że minute i miałem niezły mindfuck XD

z pozycji siedzącej zsunąłem
  • Odpowiedz
@darkdancerr: ooo panie, specjalnie wyznaczone miejsce na służby mamy, z mojej inicjatywy. Ale tak, jakiś dzban stał na środku przejazdu i musieli troche kręcić. Już kontaktuje sie z administracją w tej sprawie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@ecco: kurła ludzie nauczcie się, że 112 to największy rak tego systemu.
Potrzebujesz karetke dzwoń na 999- dodzwonisz się do Scentralizowanej Dyspozytorni Medycznej (SDM), gdzie siedzą osoby z wykształceniem medycznym, przyjmują zgłoszenia i ewentualnie decydują o wysłaniu karetki.
Chcesz straż dzwoń na 998. Chcesz policje to nie masz wyjścia musisz przez 112.
112 czyli Wojewódzkie Centrum Powiadamiania Ratunkowego to taka centrala telefoniczna, siedzą tam często studenci za najniższą krajową bez
  • Odpowiedz
@Mietla05: Nie o to chodzi żeby nie wzywać, czy bać się wzywać. Tylko czy przeziębienie, gorączka albo ból nogi od tygodnia to powód do przyjazdu karetki? Niektórzy próbują "załatwiać" recepty czy zwolnienia przez ZRM.
Największy problem w naszym kraju to właśnie za mała ilość ZRM.

W roku 2019 stacjonowało 1581 zespołów (w tym sezonowe) na prawie 38 mln osób w polsce, co daje wynik 1 karetka na ponad 24 tysiące
  • Odpowiedz
  • 1
@Rabusek Holter EKG ale ambulatoryjnie, w przychodni (a najlepiej prywatnie bo mniej zachodu) w dogodnym terminie, jak sie boisz ze to byc moze cos z sercem.
  • Odpowiedz
@Rabusek: jeśli zerwales się z łóżka, dosłownie pobiegłeś do klozetu to mogła to być hipotonia ortostatyczna i cię odcięło. Też parę razy się na tym przejechałem, kiedy za szybko wstałem a raz upadłem i tylko pamiętam świecące diody od routera, bo akurat zrównalem się z nim poziomem.

Ale to lekarze będą stawiać ci diagnozę. Nie można oczywiscie tego bagatelizować. Wołaj potem do wyników i zdrowka(ʘʘ)
  • Odpowiedz