Wpis z mikrobloga

#android #googlemaps #mapy #motocykle

Czy jest jakaś strona lub apka, która wyświetla mapę w trybie satelitarnym (najlepiej używająca google maps), po to bym mógł sobie sprawdzić czy są jakieś drogi polne, jakieś dojazdy pod brzeg np. Wisły i je oznaczyć? Tylko chciałbym móc oznaczyć wiele miejsc, a później wyświetlić je wszystkie na mapie, tak bym widział np. 30 pinezek

A na marginesie, czy znacie jakieś dokładniejsze mapy, w których ujrzę drogi polne, nawet te wąskie, które pokonam motocyklem? Bo póki co google maps w trybie satelitarnym okazał się w moim przypadku najdokładniejszy, choć tam nie widać wszystkiego, ale jest lepiej niż mapy bing, yahoo itd
  • 17
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Hamza OsmAnd ktory bazuje na OpenStreetMaps ma bardzo duzo opcji które mogą Ci się spodobać. Można sobie np w Google Earth zrobic traskę i ja do appki zaimportować. Albo zapisywać trasę zeby pozniej przejrzeć itp itd. No i pokazuje to drogi gruntowe, sciezki, szlaki turystyczne, chodniki itp itd. Ja tego używałem w parze z Waze i nawet nieźle to wypadało
(najlepiej używająca google maps)

A na marginesie, czy znacie jakieś dokładniejsze mapy, w których ujrzę drogi polne, nawet te wąskie, które pokonam motocyklem?


@Hamza: tak. Wszystkie ktore nie uzwayaja google maps, a maja prawdziwe opracowane przez ludzi ( nie algorytm mieszajacy dane z telefonow uzytkownikow z obrobka zdjec satelitarnych).

Automapa?
Tym sie dokladnie rozni nawiacja od mapy google. W nawigacji czlowiek oznaczyl wszystko. W okreslonej odleglosci przed zjazdem trzecim po prawej
@krotko_i_zajebiscie: OsmAnd właśnie sprawdziłem, nie ma wielu dróg polnych, które istnieją, bo je znam. Szkoda

@Ramone: maps.cz też sprawdziłem przed chwilą to samo co z OsmAnd, nie ma dróg polnych, które są mi znane, zarówno te na terenie miasta jak i drogi polne przy jeziorze czy kanale noteckim itd, a da się wjechać tam busem

A dla porównania na mapach satelitarnych google widać te drogi polne
@Ramone: właśnie sprawdzam i jak zrobi się odpowiedni zoom to są zdjęcia satelitarne czy tam lotnicze i są bardzo zbliżone do tych z google maps, ale czasem czytelniejsze i czasem widać auta, których nie widać na google maps, choć w jednym miejscu, jedną drogę polną ten serwis pokazuje słabo, za to inną widać lepiej niż na google maps.
Póki co, te serwis wygrywa. Dzięki.

A da się ustawić by widok satelitarny
na domyślnych ustawieniach zupełnie się nie sprawdza w miejscach, które mnie interesują


@Hamza: Ale Locus to prawdziwy kombajn w terenie, pobaw się w ustawieniach, posprawdzaj sobie różne mapy, wgraj WMS z naszego geoportalu, wypróbuj sobie LoMaps, co prawda najnowszej wersji za darmo nie pobierzesz, ale tą z przedostatniej aktualizacji już tak.

OSMand też generalnie jest spoko, ale z map OSM korzysta też np. darmowy Mapy.cz, czy jej rozwojowa wersja Windy Maps.
@Hamza: Kup sobie używaną nawigację garmina. Oni mają tak dokładne mapy że są nawet ścieżki piesze i trasy rowerowe górski. Garmin ma tylko tą trudność że trzeba się go uczyć i nie jest intuicyjny jak windows.