Wpis z mikrobloga

#firefox #mozilla #poradnik #youtube #google #gmail #speedup #mozzarellafiorex #komputery #pcmasterrace

Wkurza cię powolne ładowanie gmaila w FF? Wychodzisz zaparzyć herbatę czekając aż youtube się wreszcie załaduje? Czytaj dalej, jakiś czas temu dałem to na głównej i sporo ludzi pytało co to za czary, może na mirko też się komuś przyda. Jak zadziała u ciebie to zaplusuj, żeby jak najwięcej osób to zobaczyło.

Gmail ładujący się szybciej:
https://mail.google.com/mail/u/0/?nocheckbrowser#all
Wystarczy dać sobie ten adres na przycisk na górnej belce, to jest po prostu starsza wersja które nie faworyzowała Chroma. Różnicę podobno widać gołym okiem.

Szybciej wczytująca się strona YT:
https://addons.mozilla.org/pl/firefox/addon/youtube-classic/

Dobrze mieć do regulowania głośności rolką choćby, ale i do ciemnego motywu, bo przy youtube classic go niestety nie ma:
https://addons.mozilla.org/pl/firefox/addon/magic-actions-for-youtube/

Do tego jeśli coś wam nie działa w przeglądarce i nie wiecie dlaczego, albo na TVP macie zacinki (najpewniej kwestia silverlight) to tu jest cała paczka na chory komputer, ściągacie, wypakowujecie z prawego, klikacie na instalkę i odznaczacie flasha bo nic go już chyba nie używa i jave jak nie chcecie, reszta jest często przydatna instalka sama sprawdza które pakiety trzeba zaktualizować i których nie macie więc jeśli widzicie mało opcji do zaznaczenia to dobrze.

https://www.instalki.pl/programy/download/Windows/biblioteki/All_in_One_Runtimes.html

Korzystając z okazji chciałbym jeszcze spytać, byliby jacyś chętni na poradnik jak zrobić w Windows wygodną regulację głośności?
Pobierz genesis2303 - #firefox #mozilla #poradnik #youtube #google #gmail #speedup #mozzarell...
źródło: comment_YVrgmbkg2h0gqJrLm2uw24vroboe9EA5.gif
  • 18
@genesis2303: ten gmail jest u mnie na oko o pół sekundy wolniejszy niż zwykły link. Jak wchodzę normalnie to nawet mi się nie pokazuje pasek ładowania bo inbox się pokazuje tak szybko, a przez twój link animacja ładowania jest na ekranie dłużej. A ten YouTube classic nie ma ciemnego trybu i paru innych funkcji o których już nie pamiętam więc też lipa.

Korzystając z okazji chciałbym jeszcze spytać, byliby jacyś chętni
@vvertoi: jesteś chyba pierwszą osobą u której gmail nie pomaga, nie wiem jak to zrobiłeś, na głównej pisali mi że to czary. U mnie też jest zauważalnie szybciej. Żeby zrobić ciemny motyw na YT classic wchodzisz w ustawienia tego drugiego dodatku i tam ustawiasz ciemny motyw. Jak będzie z 10 chętnych to mogę napisać, samą regulację głośności zrobić to w sumie pikuś, ale żeby zrobić tak żeby nie trzeba było tego
@vvertoi: to jest trochę bardziej skomplikowane, najprostsza odpowiedź to "to zależy" jak jesteś na DNSach orange to nawet się nie zastanawiaj googlowe czy cloudflare będą szybsze w 9 wypadkach na 10 spokojnie. Generalnie DNS wpływa na pingi przez co możesz mieć wrażenie że twoja przeglądarka jest bardziej lub mniej responsywna. Są programy które pomagają ci ustalić które DNS powinieneś wybrać pod kątem prędkości, ale prędkość to też nie wszystko, bo jedne
genesis2303 - @vvertoi: to jest trochę bardziej skomplikowane, najprostsza odpowiedź ...
@adam163264: jak chcesz być śledzony na każdym kroku to tak, firefox nie jest idealny, ale daje przynajmniej pewien wybór, jak nie ma alternatyw to zawsze kończy się tak że jedna firma robi co chce, dlatego moim zdaniem dobrze dbać o to żeby te alternatywy miały się dobrze. Już teraz googlowa przeglądarka gra nieczysto, bo tylko przeglądarki na jej silniku mają przyspieszone ładowanie YT i gmaila właśnie. Monopol zawsze kończy się źle
@bob_kelso: no u mnie teraz jest tak samo, a korzystam z tych rozwiązań od dłuższego czasu, po prostu praktycznie nie używam tego trybu, bo jak oglądam w oknie to i tak się skupiam na komentarzach często, a jak chce większe to wrzucam fullscreen, poniekąd zastanawiam się po co to jest tak w ogóle. Z rok temu czy ileś tam ten tryb działał, ale też nie wiedziałem dla niego zastosowania zbytnio. Z