Wpis z mikrobloga

Muminki - hipopomotamopodobne istoty stworzone przez fińską autorkę komiksów Tove Jansson. Pierwsza książka Jansson traktująca o muminkach "Małe trolle i duża powódź" powstała w 1945 roku. Od tamtej pory twórczość Jansson została przetłumaczona na trzydzieści języków a każda jej książka odniosła światowy sukces.

W Polsce najbardziej znany jest serial animowany "Muminki". Popularna dobranocka produkcji japońsko-fińsko-holendersko-francuskiej oparta na książkach Jansson przyciągała przed telewizory rzesze dzieci.

https://www.facebook.com/frapujace

#gruparatowaniapoziomu
homesick_alien - Muminki - hipopomotamopodobne istoty stworzone przez fińską autorkę ...

źródło: comment_mDFNi80tm5x3LTsMAzDpkRCshaof75Sl.jpg

Pobierz
  • 29
  • Odpowiedz
@homesick_alien: pierwsza książka jaką przeczytałem, to było Lato w dolinie Muminków. (ʘʘ) 23 lata temu. Do dziś pamiętam, że miała 64 strony i byłem dumny z siebie, że jako 6 latek przebrnąłem przez taką kobyłę.
  • Odpowiedz
@ja_nie_lubie: Czarnoksiężnik. Jest pod koniec tego odcinka, ale mógł się jeszcze gdzieś pojawiać.

@hetman-kozacki: Ciekawa ta japońska czołówka. Z jednej strony hatifnaty pojawiły się w raptem kilku odcinkach i trochę dziwne jest wrzucanie ich tam, ale z drugiej w ten sposób oswajali dzieci z jednym z największych koszmarów ( ͡º ͜ʖ͡º)
JanK - @janie_lubie: Czarnoksiężnik. Jest pod koniec tego odcinka, ale mógł się jeszc...
  • Odpowiedz
chociaż ja od Buki bardziej bałam się Hatifnatów :D


@WhatTheHeck: Bo Buka z japońskiej bajki jest w sumie mało straszna, ta ze starej polskiej wersji to było coś. Sam zobacz. Ta wersja jest uznawana za najbardziej wierna oryginałowi. W tym kukiełkowym stylu powstały ostatnio dwa długie filmy "Muminki w pogoni za kometą" i "Magiczna zima Muminków"
dybligliniaczek - > chociaż ja od Buki bardziej bałam się Hatifnatów :D

@WhatTheHe...
  • Odpowiedz