Wpis z mikrobloga

@kirek: nie obraz sie ale kurcze nie kumam dlaczego ludzie nie do konca zorientowani biora sie za pisanie takich artykulow ;-)

napisales to bardzo po lebkach (nie ma nic o functools.wraps, nie ma nic o dekoratorach klas), przywolujesz przyklad z javy chociaz to jest cos zupelnie innego, dektorator w javie to jest tradycyjny wzorzec obiektowy ktory mozna rowniez zaimplementowac w pythonie, niezaleznie od mechanizmu wrapowania funkcji.

jeszcze kod ktory tam masz
@filozof900 nie ma problemu, 98% feedbacku jakie dostaje jest bardzo pozytywny:) więc Twój komentarz, mimo że negatywny nadal statystycznie nic nie zmienia. Co do pisania po lebkach - myślę że to mocno kwestia już autora w jakim zakresie chce podejść do tematu ;P Java jest ponieważ wartościowe jest pokazanie że istnieje coś co daje podobny efekt w innych językach a już w szczególności w Javie bo często ludzie z Javy ida w
@Saly: O fak, to był bajt i nawet nie zajrzałem do artykułu.
Odpowiadając na twoje pytanie, to chodzi głównie o dekoratory klas, gdzie według mnie lepszym rozwiązaniem są Mixiny. Osobiście uważam, że dekoratory funkcji, które zwracają lokalną funkcję, lub też robią coś więcej niż ustawianie dodatkowych informacji funkcji to niepotrzebny bload modułu, często sporo zwiększający czas importu.

Co do wzorca projektowego dekoratora to mają one dokładnie tę samą koncepcję, ale odnoszą
@lionbest: nie używam profesjonalnie pythona, ale cenię sobie dekoratory. Głownie używam w przypadkach gdy chcę uzyskać jakiś niefunkcjonalny efekt typu cachowanie wyniku długo trwającej funkcji na dysk jak robie coś w jupterze