Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@sunkillmoon: Jak chcesz robić coś na ESP32 to raczej lepiej kupić wersję na USB bo Chińczycy nowsze ELM327 na BT robią w ten sposób że całość, czyli interfejs i komunikacja bezprzewodowa jest w jednym chipie, a tak podpinasz się pod Rx/Tx I działasz ( ͡° ͜ʖ ͡°)
co to znaczy "czujnik wbudowawny"?


@sunkillmoon: no taki że już go masz w samochodzie. Sam u siebie z Torque Pro odczytuje temperaturę w dolocie, czy temperaturę cieczy chłodzącej - ale już nie pokazuje mi temperatury oleju. Natomiast w innych autach widziałem że jest z tego odczyt z sensorów
@Atreyu: nie wiem o co Ci chodzi ( ͡° ͜ʖ ͡°) OBD2 ma prawie każdy samochód po 2000 roku, potrzebujesz interfejsu na BT, wifi lub USB żeby czytać dane z czujników. Tymi droższymi zrobionymi na Atmedze możesz nawet całe ECU silnika zaprogramować jak umiesz.
@sunkillmoon: no tak, ale nie każdy samochód ma ten sam zestaw czujników/sensorów

Z Torque Pro podłączonego pod ELM237 pod BT wyciągniesz sporo, sam korzystam od lat i do odczytywania parametrów i kasowania błędów, ale nie wyciągniesz więcej niż jest dostępnych sensorów. W jednym samochodzie odczytasz więcej danych, w drugim mniejszy zestaw tj. podstawowe z obd. W niektórych autach nie musisz montować dodatkowego czujnika temperatury oleju, bo tą odczytujesz z ecu poprzez
@Atreyu: Dokładnie tak. Nie chcę telefonu podłączać, ja robię na stałe wykres z temperaturami. ESP-32 po prostu bedzie się łączył z OBD przez interfejs i pokazywał dane na stałe na jakimś OLEDzie dla arduino.
@sunkillmoon: Nie radzę podpinać tego na stałe, magiczny kod dostępu 0000 powoduje, że każdy dysponujący minimalną wiedzą potrafi wyłączyć Ci silnik podczas jazdy.