Wpis z mikrobloga

Pomocy, bo nie ogarniam tych skrótów. Żeby przedłużyć licencję muszę zrobić 4 starty w pistolecie, 2 karabinie i 2 strzelby. Chodzę na ZKS. Jutro są następujące zawody:
Pcp10,
Kcp10,
Pcz10z15,
PMcz10z15,
Psp10z15,
Psp30,
Kdyn20,
Strzelba IPSC
IPSC AA

To wszystko z cp to chyba czarny proch, tak? To mi się nie liczy. Z tego mogę zrobić 4 pistolety. Ale co to Kdyn20? IPSC też mi się nie liczy, tak?

W grudniu są:
Psp10,
Pcz10,
PMcz10,
Kdw10,
Psz10,
Kcz5z8
Ppn40,
Kpn40,
PIRO

Tu mogę zrobić 4 pistolety i 2 karabiny, zostałaby tylko strzelba, tak?
Są jeszcze zawody:
Strzelba 10

To wtedy jest jedna strzelba tylko zaliczona, zostałaby jedna? Jeszcze jedne zawody są w tym roku

Pcp10,
Kcp10,
Pcz10z15,
PMcz10z15,
Psp10z15,
Psp30,
Kdyn20,
Strzelba + Pistolet
Action Air

ale tutaj też czarny proch.

Zastanawiam się jak to zrobić najoptymalniej, żeby jak najmniej weekendów na to poświęcić, pomocy #bron #pozwolenienabron #strzelectwo
  • 24
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Pcp10, - Pistolet centralnego zapłonu
Kcp10, - Karabin centralnego zapłonu
Pcz10z15, Pistolet centralnego zapłonu
PMcz10z15, -
Psp10z15, - Pistolet sportowy (boczny zapłon)
Psp30, - Pistolet sportowy (boczny zapłon)
  • Odpowiedz
PMcz10z15


@irq11: Pistolet maszynowy centralnego zapłonu 10 z 15

@Polinik: No właśnie jak tak rozszywrowywuje to nie da się wszystkiego jednego dnia zrobić :( bez sensu, powinien być takie gdzień w grudniu gdzie wszystko się robi i elo. Resztę roku strzelasz dla przyjemności
  • Odpowiedz
@dupaztrupa: Do przedłużenia licencji liczą się konkurencje zatwierdzone przez PZSS i przeprowadzane pod ich nadzorem. Dla Ciebie wskazówka, czy zawody się liczą jest obecność obserwatora z PZSS. W takim przypadku liczą się wszystkie konkurencje rozgrywane takiego dnia, wliczając w to zawody dynamiczne.
  • Odpowiedz
@dupaztrupa protip. na ZKS wprowadzają tygodniowe zawody S10- strzelba. możesz przyjść od poniedziałku przez cały dzień, zgłosić się do instruktorów i zrobisz start zaliczany do piątkowych zawodów.
  • Odpowiedz
@MrocznaKaszanka: Całkiem drogo, co tam tyle kosztuje? Broni mam 0, bo pozwolenie mam z miesiąc, max 2 i nic nie kupiłem jeszcze.
Gigantyczną zaletą jest to, że idziesz, płacisz, byle strzelić i pozwolenie załatwione. Dalej można sobie dla przyjemności chodzić
  • Odpowiedz
@dupaztrupa: nie pamiętam dokładnie, ale pistolet sportowy i karabin sportowy po 45 zł, broń centralnego 60-80 w zależności co. Razy 8 i się robi, jeżeli odwalasz całość pks
Ewentualnie zalicz zawody w braterstwie jak masz w okolicy. 3x pistolet, 2xkarabin i 1x strzelba na raz za 160 zł. Tylko dostrzelać trzeba pistolet i strzelbę, co na FSO da ok. 120 zł jeszcze, więc i tak 300 się uzbiera.
  • Odpowiedz