Wpis z mikrobloga

Moze ktos polecic jakies sprawdzone akumulatory 18650 z aliexpres chce zamowic pojemnosc najlepiej 3000-3400 bez zadnych walkow z jakas w miare dobra zywotnoscia.


@TakiSeLogin: Ja biorę litokaja (bez zabezpieczeń, wysokoprądowe, i te 2500-3000mAh mają przy 10A pobieranych), ale na znacznie więcej niz 3000 nie licz przy wyższych prądach.
@TakiSeLogin:
Najlepiej sprawdź jakie teraz były, bo w laptopach zazwyczaj są to "zwykłe" aku, które mają maksymalny prąd rozładowania kilka A, ale zdarzają się też takie po kilkanaście czy nawet powyżej 20A. Wątpię, żeby producent na siłę wciskał droższe aku gdyby nie było takiej potrzeby.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@blantek: wiesz może jak jest liczona pojemność w takich bateriach, bo moja bateria z łapka ma 6 ogniw, 11.1v cap 5300mah, jak wyminie je na 6 ogniw 3400mah to będę miał pojemność ok. 20400 mAh?
@TakiSeLogin: nie, one sa w serii 2x3 wiec masz kazde ogniwo 2650. kupujac ogniwa ktore doradzilem bedziesz mial pakiet 11.1v 6800mah

a jak sie liczy poczytaj o laczeniu szeregowym i rownoleglym ogniw w necie
co w ogóle tak Łopato logicznie oznacza maksymalny prąd rozładowania


@TakiSeLogin: dopuszczalne obciazenie ktore sprawi ze laptop nie stanie w plomieniach. ogolnie nie przejmowalbym sie w tym przypadku.

twoje obecne ogniwa to LG LGABC21865 i maja pod kazdym wzgledem gorsze parametry od ogniw przeze mnie poleconych wiec wszystko jest ok.
@TakiSeLogin:
Według internetów, zależnie od źródła te z foto mają 4-5 z groszem (no prawie 6) A max, więc nie trzeba wysokoprądowych.
Maksymalny prąd [A] rozładowywania określa jaki ładunek elektryczny [C] mogą maksymalnie oddać (czyli jakiej mocy [W] urządzenie mogą "obsłużyć", jako, że baterie posiadają określony zakres napięć [V] w których pracują).
Na przykład jak byś potrzebował aku do e-fajki i miałbyś moda na 1 aku plus wapowałbyś na 50W to