Wpis z mikrobloga

Zakladam, ze 90% uzytkownikow tagu #wroclaw to przyjezdni do tego miasta, ktorzy niekoniecznie musza sie tutaj czuc komfortowo.

To musi byc nowe doswiadczenie, gdy pochodzisz ze wsi lub malego miasteczka i nagle zauwazasz, ze miasto ma bardzo inny charakter, niz miejsce w ktorym sie urodziles.

Wroclaw jest miastem liberalnym, z wiekszoscia mieszkancow usposobiona centro-lewicowo. Od 1989 roku nie wygraly tu sily prawicowe, co w ostatnich wyborach przypieczetowal prezydent Sutryk, zdobywajac 50% glosow, przy 27% kontrkandydatki z PiS.

Jestesmy miastem otwartym, usmiechnietym i nowoczesnym. Ze swoimi 1,1mln m2 powierzchni biurowej w Polsce, mozemy jawnie konkurowac z Warszawa czy Krakowem. Praktyczny brak bezrobocia, wysokie pensje i wielka uroda miasta powoduje, ze wielu sie we Wroclawiu #!$%@?!

Jest jedna sprawa: Jezeli jako konserwatysci ze swoimi sklonnosciami do mizoginii, ksenofobii lub wrecz rasizmu przyjezdzacie do tego miasta, prosze, abyscie dostosowali sie do naszych zwyczajow. To kwestia kultury osobistej. Zreszta sami powtarzacie, ze jak obcokrajowiec przyjezdza do innego panstwa, musi sie dostosowac do tamtejszych norm.

Pamietajcie! To nie my, wroclawianie, wyjezdzamy do was na wies, czy do rejonow wschodniej Polski. Nie my zadamyl zeby Rzeszow stal sie liberalny i tolerancyjny. To wy jestescie tutaj goscmi i wypada, zebyscie przestrzegali naszych regul.

Dobrze sie nam tu zyje, jestesmy piekielnie dumni z Wroclawia i nie chcemy, zeby ktos nam chcial to zmienic! (stad buntujemy sie np. przed nacjonalistycznym "marszem Miedlara")

( ͡° ͜ʖ ͡°)

#takaprawda #bekazprawakow #oswiadczenie
  • 111
@Jud-Suss: Nie, wydaje nam się, że wyssałeś sobie te normy z dupy i nieudolnie próbujesz stworzyć z tego narrację prawdy objawionej. Do tego wydaje nam się, że pracujesz w miejskich spółkach lub jesteś członkiem jakiejś partii politycznej, z ramienia której próbujesz tu wciskać swój bełkot wykopkom. Ew. jesteś 15-latkiem, który jara się tym, że wypisuje randomowe bzdury w internecie. Niezależnie od tego nie ma sensu z Tobą gadać.
@Iudex: Mam 34 lata, urodzilem sie tu, tak jak sie tu urodzili moi rodzice. Operuje faktami i konstruktywnym dyskursem. Co ja poradze, ze moje miasto jest najlepszym miejscem do zycia w Polsce? To jest jedyne miasto w tym kraju z zachodnioeuropejskim moodem. Fakt, jestem syty, zadowolony, ale sa ku temu powody. Jednym z nich, poza moja etyka, jest to cudowne miasto!
@Jud-Suss:

Mam 34 lata, urodzilem sie tu, tak jak sie tu urodzili moi rodzice.


Podobnie jak ja i co z tego wynika? Próbujesz sobie tym zbudować wiarygodność, podnieść autorytet do głoszenia bzdur?

Operuje faktami i konstruktywnym dyskursem.


Nope. Operujesz swoimi wyobrażeniami o tym mieście i nazywasz to faktami. Podaj mi fakty świadczące o tym że:
- Wrocław jest miastem liberalnym (polegniesz, bo nawet nie dasz rady zrobić definicji co do której
@Jud-Suss: Usuń konto Jaca.

Mieszkam tu od urodzenia i szczerze martwię się o to miasto. Od zawsze mieszkali tutaj ludzie o różnych poglądach więc nie wiem skąd argument o centrolewicowym charakterze miasta. Zawsze wygrywało tutaj centroprawicowe PO z prawicowym światopoglądowo PiS na 2 miejscu.

nagle zauwazasz, ze miasto ma bardzo inny charakter, niz miejsce w ktorym sie urodziles.


Jako, że jestem z Wro to sam to zauważam. Wolnej przestrzeni już prawie
@Jud-Suss: Chyba się jednak nie polubimy pod nową postacią.
Też żyje we Wrocławiu od urodzenia ale jest jedna znacząca różnica. Wrocław jest jednym z największych ośrodków jeśli chodzi o skrajną prawicę. Tutaj spalili kukłę żyda, tutaj są kibice Śląska Wrocław, tutaj jest tona innych gówien.

Nie jesteśmy miastem uśmiechniętym. Jesteśmy często smutnymi i zadufanymi w siebie gnojkami. Do tego Ci którym się udało dorwać robotę w korpo potrafią mieć równie wielką
@Tommy__: Jasne. Była dyskusja jakiś czas temu na ten temat ostra pod znaleziskiem z płomieniem na temat grodzenia się. Jak dla mnie też uważam, i robienie tych grodzonych osiedli jest słabe, ale niestety przy sebach daje chociaż tyle, że czystsze elewacje są. Natomiast czekam kiedy w końcu ludzie zaczną wywierać presje żeby od tego odejść.
@TrueGrey: To troche tak, jak nacjonalisci sie zdziwili, ze ktos tez moze byc (lokalnym) nacjonalista i wyraznie zwrocic uwage, zeby zwakceptowali tutejsze reguly, a nie robili popyline jak gdzies na wsi. To jest Wroclaw a nie Rzeszow.
@onuceSzatana: Moze konkurowac na wielu plaszczyznach. Na jednej, wrecz Warszawe zjada, czyli w kategorii urody miasta. Warszawa jest miastem jak z Azji Srodkowej, sowieckim, zawalonym blokami, z martwym ryneczkiem, wielkosci jakiegos miasteczka 50tys mieszkancow. Oczywiscie powazny biznes jest w Warszawie, Warszawa ma 5x wiecej powierzchni biurowych, ale dzis nie trzeba juz wyjezdzac z WRO, zeby miec swietna pozycje w korpo czy szerokopojetym IT
@Iudex: Wroclaw jest najlepszym miastem do zycia w Polsce. Dlaczego? Przemawiaja za tym fakty, w postaci:
- braku bezrobocia
- swietnych mozliwosci kariery zawodowej
- wysokich pensji (dolnoslaskie to drugie najbogatsze wojewodztwo)
- miasto jest przepiekne i pieknieje z dnia na dzien w zwiazku z programem rewitalizacji
- ma swietne polozenie geograficzne (blisko w gory, blizej do Pragi niz do Krakowa, blizej do Berlina niz Warszawy)
- dynamiczny wzrost powierzchni biurowej
@Jud-Suss: A wyobraź sobie, że we Wrocławiu jest więcej wieśniaków niż na prowincji. Masę osób śmieci, kiepuje gdzie stoi czy jedzie, nie sprząta po psie. Jak #!$%@? im zwracam uwagę to od razu chcą bić. Z przerwami mieszkam tu prawie 20 lat i czasem tęskno mi za małomiasteczkowym porządkiem...
@Jud-Suss: Nie rozumiem dlaczego jest taki ból dupy z powodu Twojego wpisu. Przecież praktycznie w każdym większym, nowoczesnym mieście (Warszawa, Wrocław, Poznań, Gdańsk, Toruń itd.) tak jest. I w sumie wszystko o tym świadczy. Wyborcy PiSu (albo nawet szerzej - prawicy) to głównie wieś.
@rorf46: Oczywiscie. O tym wlasnie jest ten wpis. Ludzie ze wsi glosuja na PiS, przyjezdzaja do duzego miasta i maja focha, bo panuja tu inne zasady niz u nich. Ja po prostu ich prosze, zeby zachowywali sie godnie, nie byli ksenofobami, bo w duzym miescie mieszka wielu obcokrajowcow. Ludzie musza zrozumiec, ze dla mnie, nie ma znaczenia, czy ktos przyjezdza z Bialorusi czy z Radomia. Oboje sa obcy i tylko od
@Jud-Suss:

- braku bezrobocia

Niższe bezrobocie jest w Poznaniu, więc to znów nie jest fakt, tylko bzdura
https://www.pulshr.pl/rekrutacja/gdzie-bezrobocie-w-polsce-jest-najwyzsze-a-gdzie-najnizsze,64189.html

- swietnych mozliwosci kariery zawodowej

Jakie dane za tym świadczą, że wygrywamy pod tym względem z jakimkolwiek miastem?

- wysokich pensji (dolnoslaskie to drugie najbogatsze wojewodztwo)

To o Wrocławiu czy o Dolnym Śląsku mówisz? Zdajesz sobie sprawę z tego, że cały region podbija KGHM? A Wrocław nie znajduje się nawet w top 10
@Iudex: W Gdansku i Warszawie jest drozej, czego nie chcialo ci sie komentowac. Ciesze sie, ze moglem pomoc ta grafika! Wroclaw jest najlepszym miastem do zycia i modlmy sie, zeby ceny nieruchomosci nie poszybowaly, bo niestety wiele osob bedzie wykluczonych z nozliwosci zakupu mieszkania!
To troche tak, jak nacjonalisci sie zdziwili, ze ktos tez moze byc (lokalnym) nacjonalista i wyraznie zwrocic uwage, zeby zwakceptowali tutejsze reguly, a nie robili popyline jak gdzies na wsi. To jest Wroclaw a nie Rzeszow.


@Jud-Suss: No spoko, ale co to ma wspólnego z moim komentarzem, który nawet nie był skierowany do Ciebie?

Dla przypomnienia mój komentarz:

Trolling is a art ( ͡° ͜ʖ ͡°)