Wpis z mikrobloga

Zakladam, ze 90% uzytkownikow tagu #wroclaw to przyjezdni do tego miasta, ktorzy niekoniecznie musza sie tutaj czuc komfortowo.

To musi byc nowe doswiadczenie, gdy pochodzisz ze wsi lub malego miasteczka i nagle zauwazasz, ze miasto ma bardzo inny charakter, niz miejsce w ktorym sie urodziles.

Wroclaw jest miastem liberalnym, z wiekszoscia mieszkancow usposobiona centro-lewicowo. Od 1989 roku nie wygraly tu sily prawicowe, co w ostatnich wyborach przypieczetowal prezydent Sutryk, zdobywajac 50% glosow, przy 27% kontrkandydatki z PiS.

Jestesmy miastem otwartym, usmiechnietym i nowoczesnym. Ze swoimi 1,1mln m2 powierzchni biurowej w Polsce, mozemy jawnie konkurowac z Warszawa czy Krakowem. Praktyczny brak bezrobocia, wysokie pensje i wielka uroda miasta powoduje, ze wielu sie we Wroclawiu #!$%@?!

Jest jedna sprawa: Jezeli jako konserwatysci ze swoimi sklonnosciami do mizoginii, ksenofobii lub wrecz rasizmu przyjezdzacie do tego miasta, prosze, abyscie dostosowali sie do naszych zwyczajow. To kwestia kultury osobistej. Zreszta sami powtarzacie, ze jak obcokrajowiec przyjezdza do innego panstwa, musi sie dostosowac do tamtejszych norm.

Pamietajcie! To nie my, wroclawianie, wyjezdzamy do was na wies, czy do rejonow wschodniej Polski. Nie my zadamyl zeby Rzeszow stal sie liberalny i tolerancyjny. To wy jestescie tutaj goscmi i wypada, zebyscie przestrzegali naszych regul.

Dobrze sie nam tu zyje, jestesmy piekielnie dumni z Wroclawia i nie chcemy, zeby ktos nam chcial to zmienic! (stad buntujemy sie np. przed nacjonalistycznym "marszem Miedlara")

( ͡° ͜ʖ ͡°)

#takaprawda #bekazprawakow #oswiadczenie
  • 111
  • Odpowiedz
@Jud-Suss: A 5 lat temu to chyba Wrocławianie chyba musieli mieć mocno prawicowe odchylenie, skoro Dutkiewicz prawie przewalił z pisowską kontrkandydatką ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Jud-Suss: Nie, wydaje nam się, że wyssałeś sobie te normy z dupy i nieudolnie próbujesz stworzyć z tego narrację prawdy objawionej. Do tego wydaje nam się, że pracujesz w miejskich spółkach lub jesteś członkiem jakiejś partii politycznej, z ramienia której próbujesz tu wciskać swój bełkot wykopkom. Ew. jesteś 15-latkiem, który jara się tym, że wypisuje randomowe bzdury w internecie. Niezależnie od tego nie ma sensu z Tobą gadać.
  • Odpowiedz
@Planeta_odebete2: Twoja odpowiedz jest bardzo cenna, odniose sie do niej pozniej. Faktycznie wiele osob, ktore tu nie pasuje, ktore zle sie tu czuja i zwyczajnie nie moga dac temu miastu czegos od siebie, powinny poszukac swojego nowego miejsca zycia w innych rejonach kraju, chocby na wschodzie, przy granicy ukrainskiej czy bialoruskiej.
  • Odpowiedz
@Iudex: Mam 34 lata, urodzilem sie tu, tak jak sie tu urodzili moi rodzice. Operuje faktami i konstruktywnym dyskursem. Co ja poradze, ze moje miasto jest najlepszym miejscem do zycia w Polsce? To jest jedyne miasto w tym kraju z zachodnioeuropejskim moodem. Fakt, jestem syty, zadowolony, ale sa ku temu powody. Jednym z nich, poza moja etyka, jest to cudowne miasto!
  • Odpowiedz
@Jud-Suss:

Mam 34 lata, urodzilem sie tu, tak jak sie tu urodzili moi rodzice.


Podobnie jak ja i co z tego wynika? Próbujesz sobie tym zbudować wiarygodność, podnieść autorytet do głoszenia
  • Odpowiedz
@Jud-Suss: Usuń konto Jaca.

Mieszkam tu od urodzenia i szczerze martwię się o to miasto. Od zawsze mieszkali tutaj ludzie o różnych poglądach więc nie wiem skąd argument o centrolewicowym charakterze miasta. Zawsze wygrywało tutaj centroprawicowe PO z prawicowym światopoglądowo PiS na 2 miejscu.

nagle zauwazasz, ze miasto ma bardzo inny charakter, niz miejsce w ktorym sie
  • Odpowiedz
@Jud-Suss: Chyba się jednak nie polubimy pod nową postacią.
Też żyje we Wrocławiu od urodzenia ale jest jedna znacząca różnica. Wrocław jest jednym z największych ośrodków jeśli chodzi o skrajną prawicę. Tutaj spalili kukłę żyda, tutaj są kibice Śląska Wrocław, tutaj jest tona innych gówien.

Nie jesteśmy miastem uśmiechniętym. Jesteśmy często smutnymi i zadufanymi w siebie gnojkami. Do tego Ci którym się udało dorwać robotę w korpo potrafią mieć równie wielką słomę w butach co wielkie Panie lub Panowie studenci.

Co do zwycięstwa Sutryka - jakby był jakiś lepszy kandydat z czegokolwiek innego to dostałby po dupie ale Jaca. Niestety takowego
  • Odpowiedz
@Darth_Gohan: Nie miałem na myśli, że nie chcę w ogóle nowych bloków. Ale jak na jakimś osiedlu postawią nowy blok z płotem dookoła co mi blokuje ścieżkę i muszę przez to nadrabiać drogi, mijając 2-3 bloki to jednak trochę słabo.
  • Odpowiedz
@Tommy__: Jasne. Była dyskusja jakiś czas temu na ten temat ostra pod znaleziskiem z płomieniem na temat grodzenia się. Jak dla mnie też uważam, i robienie tych grodzonych osiedli jest słabe, ale niestety przy sebach daje chociaż tyle, że czystsze elewacje są. Natomiast czekam kiedy w końcu ludzie zaczną wywierać presje żeby od tego odejść.
  • Odpowiedz