Wpis z mikrobloga

  • 1138
Dzisiaj mija rok odkąd zostałam obywatelem brytyjskim :)

Co mi daje brytyjskie obywatelstwo?

-prawo do życia/pozostania w UK bez żadnych ograniczeń - nie muszę się martwić o ciągle zmieniające się prawo imigracyjne, różnego rodzaju SS czy PSS
-prawo do korzystania ze świadczeń/usług typu: NHS, emerytura, studia itd bez ograniczeń
-zero ograniczeń jeśli chodzi o pracę - żadne pokazywanie pozwoleń na pracę, wiz, SS czy PSS
-niektóre stanowiska/pozycje są dostępne tylko dla obywateli brytyjskich (stanowiska rządowe, MI5 itd)
-prawo do głosowania w każdych wyborach
-sprawniejsze przejście przez kontrolę po przylocie do UK (podejrzewam że po Brexicie będzie osobna kolejka dla British nationals)
-wjazd bezwizowy do Australii, Kanady, Nowej Zelandii itd
-automatyczne brytyjskie obywatelstwo dla moich dzieci bez potrzeby pokazywania dowodów na pobyt/pracę 5 lat przed ich urodzeniem
-nie wspominając o lepszym (?) traktowaniu przez innych, gdy wiedzą, że jesteś Brytyjczykiem np za granicą

P.S. Polskie również mam, nie musiałam się zrzekac.

#wielkabrytania #londyn #emigracja #obywatelstwo #chwalesie
Euthymol - Dzisiaj mija rok odkąd zostałam obywatelem brytyjskim :)

Co mi daje bryty...

źródło: comment_nEzSLjxT1uAVx29Xfo5aaOn4Ya9dl2rw.jpg

Pobierz
  • 450
  • Odpowiedz
@Euthymol: I po co kłamiesz? UK i PL paszporcie żeby wjechać do NZ, Kanady czy Australii trzeba mieć takie same eVisy lub pełne visy (Australia). Jedyna różnica jaka była to USA ale teraz oba paszporty maja eVise.

Weź może sprawdź gov.uk zanim coś durnego napiszesz
  • Odpowiedz
@Euthymol: Wydałaś 1700 na coś co nie jest niezbędne do normalnego funkcjonowania w tym kraju i teraz po prostu szukasz samych zalet żeby usprawiedliwić ten wydatek niczym ktoś kto kupił sobie jakiś drogi gadżet i go zachwala bo jaki ma wybór ? Nawet jeśli będą musieli pokazywać swój status to w czym problem ? To samo robią miliony innych, którzy przyjeżdżają z innych części świata
  • Odpowiedz
@cygaro86: tez nie rozumiem o czym pisze ta baba, te problemy sie dopiero zaczna za rok, moze dwa i dlatego trzeba sie zbierac ale tez wczesniej nie mialem zadnych problemow, w okresie przejsciowym gdzies 2004-7 roku byly niezreczne pytania a potem to juz czesciej wypytywali o referencje. no to juz trzeba byc kompletnym debilem by wypytywac polaka o wize, moze jeszcze tak bedzie ale nie wczesniej niz w 2020r
  • Odpowiedz
@acctim: Na razie to nie wiadomo czy w ogóle cokolwiek się zmieni i czy ten cały brexit się odbędzie. Nie można wykluczyć że będą zmuszeni się z niego wycofać jeśli dalej będzie taki impas jak obecnie
  • Odpowiedz