Wpis z mikrobloga

Dzisiaj mija rok odkąd zostałam obywatelem brytyjskim :)

Co mi daje brytyjskie obywatelstwo?

-prawo do życia/pozostania w UK bez żadnych ograniczeń - nie muszę się martwić o ciągle zmieniające się prawo imigracyjne, różnego rodzaju SS czy PSS
-prawo do korzystania ze świadczeń/usług typu: NHS, emerytura, studia itd bez ograniczeń
-zero ograniczeń jeśli chodzi o pracę - żadne pokazywanie pozwoleń na pracę, wiz, SS czy PSS
-niektóre stanowiska/pozycje są dostępne tylko dla obywateli brytyjskich (stanowiska rządowe, MI5 itd)
-prawo do głosowania w każdych wyborach
-sprawniejsze przejście przez kontrolę po przylocie do UK (podejrzewam że po Brexicie będzie osobna kolejka dla British nationals)
-wjazd bezwizowy do Australii, Kanady, Nowej Zelandii itd
-automatyczne brytyjskie obywatelstwo dla moich dzieci bez potrzeby pokazywania dowodów na pobyt/pracę 5 lat przed ich urodzeniem
-nie wspominając o lepszym (?) traktowaniu przez innych, gdy wiedzą, że jesteś Brytyjczykiem np za granicą

P.S. Polskie również mam, nie musiałam się zrzekac.

#wielkabrytania #londyn #emigracja #obywatelstwo #chwalesie
Euthymol - Dzisiaj mija rok odkąd zostałam obywatelem brytyjskim :)

Co mi daje bryty...

źródło: comment_nEzSLjxT1uAVx29Xfo5aaOn4Ya9dl2rw.jpg

Pobierz
  • 450
automatyczne brytyjskie obywatelstwo dla moich dzieci bez potrzeby pokazywania dowodów na pobyt/pracę 5 lat przed ich urodzeniem


@Euthymol: tyl tylko, że jeśli Twoje dzieci nie mieszkają w UK a chcesz im odnowić paszport, potrzebujesz zaświadczenia od brytyjskiego "uznanego" funkcyjnego by potwierdził, że zna dziecko - nauczyciel, lekarz itp
@innv: Różnica w ilości przestępstw w Londynie, a Warszawie jest taka jak między Warszawą, a Mogadishu.
7my rok w UK. Ilość patologii przebija Polske wielokrotnie.
Powiedz ile osób zostało zabitych nożem w tym roku w Rzeszowie? Bo w moim mniejszym brytyjskim miasteczku zginęło już ponad 20cia. Do tego kilka strzelanin. Podejrzewam, że mniej przestępstw popełniono w prawie 2mlnowej Warszawie co w tym małym miasteczku.
Mimo wszystko podoba mi się, ale kolego