Wpis z mikrobloga

Witajcie Wykopki,
Patrząc, po ile orientacyjnie cenią się konsole PS4 Pro w polskich elektromarketach, zamurowała mnie jedna rzecz. Na przestrzeni 2 tygodni w każdym z nich cena tejże konsoli wzrosła o prawie 300 zł. Black Friday efekt ? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Zdjęcie po lewej z dnia 1 listopada, drugie z 10 listopada.
Pozdrawiam
#blackfriday #wykopefekt #media
Pobierz Lun4tic22792137 - Witajcie Wykopki,
Patrząc, po ile orientacyjnie cenią się konsole P...
źródło: comment_s7xSJ1tChH0I8f0YW09HE4EkYuQpyfsi.jpg
  • 86
Pracowałem kiedyś w jednym elektromarketcie. W naszym regionie modne były tak zwane akcje baz VAT. Organizowały je regularnie wszystkie sklepy w okolicy. Zazwyczaj obowiązywały one w weekend. Pamiętam jak zawsze przed taką akcją trzeba było zostać w piątek po robocie, żeby pozmieniać ceny na wszystkich artykułach xD
Dobra, bo już czytać tego nie mogę dalej. Rok w rok to samo. Z jednej strony kombinatorstwo sklepów, z drugiej naiwność konsumenta. Może opiszę w skrócie, jako były pracownik sieci elektro z top 4, jak to w praktyce wygląda z BF. Czy BF w Polsce to ściema? Tak i nie. Tak, ponieważ jak każdy rozumny użytkownik portalu zauważył, ceny są podnoszone przed BF, aby z hukiem spaść w BF. I ten problem
@republikaninPL: to i tak niezle, bo ja np. smazyłem sie na TV w sklepie dla nie idiotów. Jakie było moje zdźiwienie kiedy okazało sie ze na kilka dni przed bf cena mocno poszybowała w góre, po czym na bf oczywiscie spadła, ale i tak była wyższa niż przed magicznym zabiegiem.
Ludzie robią foty pod dziwnymi kątami żeby ich nikt nie oskarżył o fotoszopkę.


@MechanicznyTurek: no jednak takie zdjęcie jest wtedy mega podejrzane. Skoro ktoś uczciwie wrzuca, to wrzuci PrintScreen. Ewentualne manipulacje na czystym obrazie łatwiej zauważyć.
Jak ktoś edytował, to właśnie wtedy wrzucenie pod dziwnym kątem pomoże ukryć niedoróbki.

Jak ktoś nie manipulował, to efekt takiego "uwiarygodnienia" jest odwrotny do zamierzonego.

.
Natomiast prawidłowo strony należy archiwizować przez web.archive.org