Wpis z mikrobloga

  • 571
Mój drugi post z serii #roslinyowadozerne
Dziś wrzucam zdjęcie największego dzbanka, jakiego do tej pory wyhodowałam ( )
Dzbanecznik jest o tyle fajną rośliną owadożerną, że nie wymaga tak dużej ilości światła co np. muchołówka i cały rok ładnie rośnie na parapecie
Wytwarza długie dzbankowate pułapki i sporo cukru, czasem roślina wręcz nim ocieka
Nie ma zdolności do aktywnego ruchu, ale na dole kielicha jest płyn, który i tak uniemożliwi ofierze ucieczkę. Do rozkładu zdobyczy wykorzystuje m.in. enzym chitynazę, dzięki której jest w stanie strawić chitynowe pancerzyki owadów, a tym samym zyskał miano idealnego zabójcy, bo po ofierze nie zostaje najmniejszy ślad ( ͡ ͜ʖ ͡)
I o dziwo, w domu nie śmierdzi zgnilizną xD
Ogólnie dzbaneczniki są super i każdemu polecam, szczególnie jak do domu pchają się muchy i osy ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Jako że #atencyjnyrozowypasek to jeśli post zbierze podobną ilość plusików co poprzedni, to wrzucę kolejny z protipami do hodowli :3
#hobby
Pobierz Vic124 - Mój drugi post z serii #roslinyowadozerne
Dziś wrzucam zdjęcie największego ...
źródło: comment_VwemRIu7K1jxonVCJutUrFY9W7Iuota9.jpg
  • 89
@latte_z_rana: stoi na parapecie, od czasu do czasu spryskiwany wodą no i podlewam go tylko miękką, czyli demineralizowaną, to tyle :D Jeśli zahamował Ci ze wzrostem, to przechodzi aklimatyzację albo będzie po prostu trochę osłabiony na późną jesień i zimę przez niedostatek światła
@liga: tak jak pisałam w poście, dzbaneczniki nie śmierdzą, mimo że w ich pułapkach są rozkładane owady. No chyba że w ramach eksperymentu wrzuci się kawał mięsa czy małe zwierzę, ale nie polecam ()
Co do ilości owadów w domu, to rosiczki latem wyłapują spore ilości komarów, a znaczna część os i much, które wlecą przez okno, nie leci dalej w głąb mieszkania, tylko kręcą się w
@Artron: no z helkami to różnie bywa, bo taka midoxa może jeszcze przeżyć na parapecie, a inne wymagają większego zainteresowania ( ͡° ʖ̯ ͡°) Ale jak radzisz sobie z muchołówkami i rosiczkami, to tym bardziej dasz radę z dzbankiem! ^^
@Zwardi: jeśli czuje się dobrze w jednym miejscu to go nie przenoś, nie lubią tego. Latem nadmiar słońca takim typowym parapetówkom nie powinien zaszkodzić (ʘʘ)