Wpis z mikrobloga

  • 570
Mój drugi post z serii #roslinyowadozerne
Dziś wrzucam zdjęcie największego dzbanka, jakiego do tej pory wyhodowałam ( )
Dzbanecznik jest o tyle fajną rośliną owadożerną, że nie wymaga tak dużej ilości światła co np. muchołówka i cały rok ładnie rośnie na parapecie
Wytwarza długie dzbankowate pułapki i sporo cukru, czasem roślina wręcz nim ocieka
Nie ma zdolności do aktywnego ruchu, ale na dole kielicha jest płyn, który i tak uniemożliwi ofierze ucieczkę. Do rozkładu zdobyczy wykorzystuje m.in. enzym chitynazę, dzięki której jest w stanie strawić chitynowe pancerzyki owadów, a tym samym zyskał miano idealnego zabójcy, bo po ofierze nie zostaje najmniejszy ślad ( ͡ ͜ʖ ͡)
I o dziwo, w domu nie śmierdzi zgnilizną xD
Ogólnie dzbaneczniki są super i każdemu polecam, szczególnie jak do domu pchają się muchy i osy ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Jako że #atencyjnyrozowypasek to jeśli post zbierze podobną ilość plusików co poprzedni, to wrzucę kolejny z protipami do hodowli :3
#hobby
Vic124 - Mój drugi post z serii #roslinyowadozerne
Dziś wrzucam zdjęcie największego ...

źródło: comment_VwemRIu7K1jxonVCJutUrFY9W7Iuota9.jpg

Pobierz
  • 89
  • Odpowiedz
@Vic124 szacun, nigdy takiego nie wyhodowałem... Gdzie on stoi? Zraszasz go dla podniesienia wilgotności? Pamiętam że mieszkałem na Dolnym Śląsku to nie przeżył roku. Na Pomorzu jest dużo łatwiej, ale dzbanki ~10cm i po około miesiącu zaczyna usychać. Dodatkowo nie trawi owadów, wpadają do dzbanka, toną i dookoła nich robi się coś co wygląda jak wata. I tak zostaje do końca życia dzbanka. Pomusz ( ͡° ʖ̯ ͡°
  • Odpowiedz
@PanKracy582: mam kilkadziesiąt gatunków różnych roślin ^^ Rosiczki mnożą się bardzo szybko, bo przez podział i nasiona, więc co sezon sporo rozdaję znajomym/ludziom z internetów. Ogólnie to mam zastawione kilka parapetów no i trochę ogrodu
  • Odpowiedz
@kamilspl: Ten mój też był hodowany na Pomorzu :P spryskiwany wodą średnio 2 razy w tygodniu, stoi na zachodnim oknie. Dużo zależy od tego w jakim stanie był kupiony i w ogóle jaki masz gatunek, podeślij fotkę i więcej szczegółów, to postaram się pomóc ( ͟ʖ)
  • Odpowiedz
@PanKracy582: Samych gatunków mam ponad 60, więc doniczek też trochę więcej :P W ogrodzie przez wiosnę, lato i jesień trzymam rośliny przystosowane do naszego klimatu (głównie muchołówki i kapturnice), które wymagają zimowania - okresu spoczynku
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Vic124: ile trzeba mieć dzbaneczników, żeby muchy, osy i inne latające robaki nie denerwowały w lecie?
Czy takiego dużego szerszenia też by zjadł?
  • Odpowiedz
@Chillvent: Ten ze zdjęcia to już by gryzonia zeżarł! Co prawda przy takiej wielkości ofiary już by śmierdziało, ale da radę xD Z szerszereniem na luzie da radę. Dzbanecznik z każdego liścia wytwarza jedną pułapkę (więc może mieć ich nawet kilkanaście), do której na spokojnie zmieści się kilka owadów, więc to dość pojemny zabójca. A na komary szczególnie polecam rosiczki :3
  • Odpowiedz