Wpis z mikrobloga

Robiąc przerwę od pszczół oraz w ramach #ocieplaniewizerunkuosy chciałabym Wam przedstawić moje chwile z klecanką polną. Mogłam zobaczyć, jak regulują temperaturę w gnieździe, obserwować je pływające na wodzie, poznałam cymonka klecankcowca (pasożyta udającego klecankę) i in.
Miłego wieczoru
#dzicyzapylacze

Zapraszam: http://dzicyzapylacze.pl/polistes-nimpha-klecanka-polna/
Więcej zdjęć w komentarzach.

#zwierzeta #owady #przyroda #ciekawostki #gruparatowaniapoziomu
Pobierz M.....e - Robiąc przerwę od pszczół oraz w ramach #ocieplaniewizerunkuosy chciałabym ...
źródło: comment_iedzZN6SjY9yV3tMzOe88y8H3a6aegmG.jpg
  • 34
@stefan_banach:

W sezonie wegetacyjnym imagines pierwszego pokolenia L. argiolus ubarwione na czarno-biało pojawiają się w połowie czerwca, natomiast imagines drugiego pokolenia – o ubarwieniu czarno-żółtym – pod koniec lipca. Samice aktywnie wyszukują kolonii klecanek (Polistes), po czym wielokrotnie do nich wnikają, składając jaja w komórkach z wyrośniętymi larwami lub poczwarkami. Larwy ektoparazytoida rozwijają się najczęściej pod osłoną wieczka zbudowanego przez larwę klecanki przygotowującą się do przepoczwarczenia. Larwy pierwszego pokolenia ektoparazytoida wytwarzają
Z całym szacunkiem, ale os nie znoszę. Upierdliwe toto, lata koło żarcia, siada, znowu lata, w letnie dni ciężko coś zjeść na zewnątrz, bo mimo usilnych próśb i gróźb #!$%@? się do talerza ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@Megachilidae: mam fobie na punkcie pszczół/ os/ szerszeni (ogólnie wszystkiego co może użądlić, ma prążki i lata), ale klecanki nawet "lubię". Prócz tej jednej, która nie wiem jak dostała się między moskitiere i i okno to nie widziałam by chciały wchodzić do domu, a latają blisko okien, nie ciągnie ich też do jedzenia. Stroną od ludzi i żyją swoim życiem.
Pobierz MirabelleCooper - @Megachilidae: mam fobie na punkcie pszczół/ os/ szerszeni (ogólnie...
źródło: comment_eOU97TmxzrIIBcejGOB8e3l7dQvYcP8U.jpg
@katienca: Klecanki to nie są te osy, które ładują się do kanapki z dżemem i wlatują do mieszkań.

@MirabelleCooper: pięknie opisałaś klecanki, bo to właśnie owady ceniące sobie swoją owadzią prywatność :)

@Zerp: Nie jestem zadowolona z grafiki, bo dysponowałam jedynie swoimi zdjęciami, a robiąc je, nie myślałam o tym, że będę robić taką grafikę. Ale można zobaczyć przynajmniej mniej więcej różnicę między osą, klecanką a szerszeniem.
Pobierz M.....e - @katienca: Klecanki to nie są te osy, które ładują się do kanapki z dżemem ...
źródło: comment_Uvsuf0CwHA6HuvFHE1THokT9KNL5Y3b9.jpg