Wpis z mikrobloga

Mirki, mam problem z laptopem (hp omen 15). Różowa w kłótni rzuciła o podłogę i na pierwszy rzut oka odpiął się jedynie dysk ssd oraz ułamała się klapa zabezpieczającą podzespoły. Po podłączeniu działa bateria wentylatory klawiatura ale nie działa monitor. Myślicie, że coś się odpięło (załączam zdjęcie bo ja to się średnio znam gdzie tutaj mogłoby być podłączenie monitora) czy po prostu je**ło coś w monitorze?

#kiciochpyta #laptopy #komputery #informatyka
Coffeepls - Mirki, mam problem z laptopem (hp omen 15). Różowa w kłótni rzuciła o pod...

źródło: Zdjęcie z biblioteki

Pobierz
  • 64
  • Odpowiedz
@Coffeepls: myślę że szklana kula by mam pomogła, mogła paść matryca albo tylko wypiąć się taśma. Jak jest możliwość to podepnij pod zewnętrzny monitor i zobacz czy działa bo to że kręcą się wentylatory to nic nie znaczy.
  • Odpowiedz
@Coffeepls: mireczku, ale na zdjęciu nie ma dysku SSD tylko HDD.
Podłącz laptopa do telewizora i zobacz czy jest obraz.
Jak bez monitora uznałeś, że klawiatura działa?
  • Odpowiedz
  • 0
@czteroch fakt hdd się odpiął, telefon korektę zrobił. Właśnie podpinałem i niestety nie ma obrazu.
A klawiatura bo się świeci ( ͡° ͜ʖ ͡°) a tak serio reaguje na capslocka i inne funkcyjne przyciski, które podświetlają się po kliknięciu

wieczorem rozkręcę cały razem z kartą graficzną bo w sumie nie zostaje nic innego jak kupić nowy, a być może coś się znajdzie
  • Odpowiedz
@Coffeepls: w takim razie możesz tylko wykręcić dysk, podłączyć pod inny komputer w celu skopiowania danych.
Z laptopem się możesz pożegnać, bo skoro ma HDD to nie należy do najnowszych. Naprawa w serwisie nie będzie się opłacać.
  • Odpowiedz