Wpis z mikrobloga

Obejrzałem program "Tak jest" z udziałem Terlikowskiego. W związku z jego wypowiedziami w tym programie, postanowiłem podać do waszej analizy dylemat Terlikowskiego.

Wagonik kolejki wyrwał się spod kontroli i pędzi w dół po torach. Na jego drodze znajduje się hostia po transsubstancjacji, czyli - wedle katolicyzmu - żywe ciało Chrystusa. Została ona tam podłożona przez trzynastoletniego trolla, który ukradł ją z rąk księdza podczas udzielania komunii. Znajdujesz się przy zwrotnicy, która ustawiona jest tak, że wagonik roztrzaska hostię i, tym samym, sprofanuje ciało Chrystusa. Możesz przestawić zwrotnicę i w ten sposób skierować wagonik na drugi tor, gdzie znajduje się piątka niemowląt. Wg rozumowania Terlikowskiego, prawdziwy katolik powinien przestawić zwrotnicę, bo hostia po transsubstancjacji jest dla katolików najwyższą wartością i za wszelką cenę nie można dopuścić do zbezczeszczenia ciała Chrystusa.

W związku z tym, że dylemat dotyczy katolicyzmu, proszę o odpowiadanie we właściwej ankiecie wyłącznie przez katolików.

#bekazkatoli #katolicyzm #4konserwy
walt_gunner - Obejrzałem program "Tak jest" z udziałem Terlikowskiego. W związku z je...

źródło: comment_GwqD0Z6HASmmjgNyJx5sNrR6S10saI8i.jpg

Pobierz

Co byś zrobił w zaprezentowanej sytuacji?

  • Przestawiłbym zwrotnicę. 5.9% (7)
  • Nie przestawiłbym zwrotnicy. 15.3% (18)
  • Nie jestem katolikiem 78.8% (93)

Oddanych głosów: 118

  • 4