Wpis z mikrobloga

Dlaczego partia razem postuluje aborcję tylko do 12 tygodnia ciąży? Czyżby jakiś Zandberg w garniturze chciał nadal władać nad kobiecymi ciałami i kazać im po 12 tygodniu ciąży robić już tylko za inkubator? Później kobieta nie może powiedzieć "Moje ciało, moja sprawa!"?

#konfederacja #korwin #tvpis #bekazlewactwa #4konserwy #razem #4kuce #tvpis #aborcja #polityka
denzelkowal - Dlaczego partia razem postuluje aborcję tylko do 12 tygodnia ciąży? Czy...

źródło: comment_ucN1DVEImSZVCDa1dvjCQe9wXU6wIOdx.jpg

Pobierz
  • 34
  • Odpowiedz
@secret_passenger taa powołajmy komisje która będzie badać każdy przypadek, czy to juz człowiek czy zlepek komórek. Na pewno będzie jest to człowiek juz od poczecia i urodzi się człowiekiem, zadne intelektualne wywody nie zmienia tego.
  • Odpowiedz
@denzelkowal: przecież obecnie też jest do 12 tygodnia życia dziecka o ile płód jest chory, powoduje zagrożenie życia dla matki lub powstał w wyniku przestępstwa. To, co proponuje WCz Zandberg to aborcja do 12 tygodnia ciąży ze względów socjoekonomicznych, czyli w praktyce bez żadnych restrykcji.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@goparys: rozwijać to się może i rozwija. ale ja nie pisałem o rozwijaniu. pisałem o tym kiedy może zacząć się jego aktywność.

naprawdę czytanie że zrozumieniem to takie wyzwanie?

@Tofinen: albo przeczytaj jeszcze raz co pisałem (nic nie pisałem o komisji w kontekście badania kiedy zaczyna się człowiek) albo mnie nie wołaj. nie mam czasu na dyskusję z ludźmi, którzy nie rozumieją słowa pisanego.
  • Odpowiedz
w którym można zacząć mówić o człowieku - a więc początek aktywności mózgu. i to na pewno nie dzieje się przed 12 tygodniem z tego co mi wiadomo.


@secret_passenger: w mózg się jebnij. U dziecka mózg rozwija się od momentu zapłodnienia. Druga sprawa że skoro przyznajesz że od razu powstaje życie, to jak nazwiesz proces zakończenia życia?
  • Odpowiedz
@piotr-bk czy umiesz czytać ze zrozumieniem? czy jendak cię to przerasta? to że się mózg rozwija dużo wcześniej to jedno, a to kiedy
jest na tyle wykształcony żeby przejawiać aktywność to drugie.

w mózg się jebnij.


skoro nie potrafisz dyskutować to nie pisz do mnie, nie wołaj. nie mam ochoty dyskutować na poziomie jaki prezentujesz.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@goparys: nie wydaje mi się żeby ten artykuł mówił o tym że mózg jest wykształcony wcześniej niż w 12 tygodniu.

to że dotyk zaczyna się rozwijać w 8. tygodniu to jedno - ale tak samo jak z mózgiem to że się rozwija to jedno ale rozwinięty w jakim stopniu jest znacznie później:

Gdy płód ma 19 tygodni, stopień rozwoju mózgu i włókien nerwowych umożliwia naukę przez dotyk
  • Odpowiedz