Wpis z mikrobloga

Dlaczego partia razem postuluje aborcję tylko do 12 tygodnia ciąży? Czyżby jakiś Zandberg w garniturze chciał nadal władać nad kobiecymi ciałami i kazać im po 12 tygodniu ciąży robić już tylko za inkubator? Później kobieta nie może powiedzieć "Moje ciało, moja sprawa!"?

#konfederacja #korwin #tvpis #bekazlewactwa #4konserwy #razem #4kuce #tvpis #aborcja #polityka
denzelkowal - Dlaczego partia razem postuluje aborcję tylko do 12 tygodnia ciąży? Czy...

źródło: comment_ucN1DVEImSZVCDa1dvjCQe9wXU6wIOdx.jpg

Pobierz
  • 34
@Tofinen: nie. mój drogi śmierć określa się w momencie ustania aktywności mózgu (trochę to bardziej skomplikowane, ale tak przyjmijmy). dlatego do ofiar wypadków, których mózg nie pracuje (lub tak się wydaje) zbiera się zespół lekarzy oceniających czy są żywi (leczymy) czy już martwi i jeśli to drugie to można np. zacząć procedurę pobierania organów do przeszczepu.

analogicznie można podejść do rozpoznania momentu, w którym można zacząć mówić o człowieku - a
@secret_passenger:

jeśli jesteś katolikiem to wiedz że mniej niż 1/3 ludzi na świecie podziela twoje przekonania. więc jak to... globalnej mniejszości wydaje się że ma prawo do decydowania jak mają żyć inni? :)

Witaj lewaku / liberale / libertynie. Kij ci do tego kim jestem. Natomiast powiem ci od razu, że z takim językiem to będziesz miał kłopot mnie przedyskutować, bo niezbyt wpisuję się w model przeciętnego standardowego Polaka (co nie
@adam-antoszewski:

Witaj lewaku / liberale / libertynie. Kij ci do tego kim jestem


rotfl. pięknie zaczynasz :) tak jak typowy hejter z Polski :) no ale dalej, pisz jaki to jesteś nietypowy xD

Natomiast powiem ci od razu, że z takim językiem to będziesz miał kłopot mnie przedyskutować, bo niezbyt wpisuję się w model przeciętnego standardowego [...]


? coś chyba ci się pomyliło. jedno (język mój) z drugim (kim ty sam
@secret_passenger:
o, to jest dobre "kompletnie nieprawda co piszesz, bo ja uważam że BĘDZIECIE robić tak jak ja piszę". widzisz jakie to bez sensu?

Kogo próbujesz oszukać. Taki jest lewicowy / liberalny trend, żeby przesuwać granice aborcji jak najpóźniej się tylko da w danym kraju, a nawet od paru lat istnieje trend ,,aborcji poporodowej", ale na razie poza paroma miejscami typu Kalifornia, Ontario, N.Y., czy Szwecja, to nie wychylacie się z
Kogo próbujesz oszukać.


nikogo. w każdej grupie znajdą się ludzie bardziej fanatyczni i bardziej zdroworozsądkowi. to że jakaś grupa zaczyna o tym mówić to nie znaczy, że coś ma szansę zostać zaakceptowane. to są dwie różne sprawy. ale sama dyskusja nad problemami w cywilizowany sposób jest ważna.

Zdaliście sobie sprawę [...]


czy mógłbyś w końcu przestać zachowywać się tak jakbyś miał pewność że możesz mnie zaliczać do jakiejś grupy osób walczących o
@secret_passenger:

No to może mamy faktycznie inne definicje non-konformizmu. Mam własny system wartości, ale to nie znaczy, że muszę być zawsze w kontrze do przeważającego społecznie systemu wartości, i że nie może on się zazębiać lub być zbieżny.

Mało tego, na przykładzie tego jedzenia. W kraju gdzie na przykład byłyby mieszane tradycje czy to niejedzenia mięsa w piątek, czy niejedzenia ogólnie wieprzowiny, nazwałbym takich ludzi głupcami gdyby cały czas ,,non-komformistycznie" sprzeczali
@adam-antoszewski:

dawno temu (jakiś tydzień bądź dwa przed Świętami Wielkiej Nocy) rządzący Krakowem mieli pomysł na to by (uwaga) karać wszelkie punkty gastronomii funkcjonujące w Wielki Piątek, które w ten dzień serwowałyby mięso. i to jest dla mnie przekroczenie granicy. szanuję to że ktoś może nie chcieć jeść mięsa w piątki. ok. ale nie rozumiem dlaczego inni muszą zachowywać się tak samo. nie ma przecież żadnego racjonalnego powodu by tak było.
@secret_passenger:

a co do aborcji w Polsce - uważam że nie ma tragedii. prawo nie jest najgorsze, gorsze jest to, co się dzieje w praktyce (dostępność procedury, gra na czas, brak informacji o tym gdzie można dokonać takiej procedury, niedostępność procedury w szpitalach ze względu na "klauzulę sumienia" a dostępność u tych samych lekarzy prywatnie, przedłużanie czasu oddania wyników badań przesiewowych tak by przekroczyć termin 12 tygodni...) w dodatku nie podoba