Wpis z mikrobloga

W którym roku życie uświadomiliście sobie, że religia to zwykłe bajki i przeszliście na ateizm? Mowie o takim stanie, w którym już nie mieliście prawie że żadnych wątpliwości. Bo ja pamiętam, że już jak miałem 12-14 lat zacząłem dostrzegać, że to wszystko jest grubymi nićmi szyte, ale dopiero mając 15-16 lat już całkowicie przestałem się modlić i wierzyć, że jakikolwiek bóg nad nami czuwa. To był stan uwolnienia, ale też stan samotności.

#pytanie #kiciochpyta #ateizm #bekazkatoli #gownowpis

Kiedy przestaleś wierzyć w pana boga?

  • 10-13 lat 18.9% (199)
  • 13-15 25.3% (266)
  • 15-18 30.0% (316)
  • 18+ 14.3% (151)
  • Pozwę cię za obrazę uczuć religijnych. 11.5% (121)

Oddanych głosów: 1053

  • 90
@Thachi: Ateizm to nie religia żeby na nią przechodzić. Jest to zwyczajnie stan faktyczny(braku wiary w bogów) lub też produkt uboczny po odejściu od religii. W ogóle nazwa "ateizm" nie powinna istnieć, no ale ostatecznie zgadzam się na używanie tego rodzaju protezy. U mnie proces odejścia od religii rozpoczął się mniej więcej w wieku 16 lat. Zaczęło się od kwestionowania stanowiska Kościoła katolickiego w sprawie biblii, następnie było zainteresowanie filozofią Nietzschego
W ogóle nazwa "ateizm" nie powinna istnieć, no ale ostatecznie zgadzam się na używanie tego rodzaju protezy


@kciuk14: Ateizm oznacza dosłownie nieuznawanie żadnych nadprzyrodzonych sił wyższych. To jest religia, głosząca że nie ma żadnego boga. To jest co innego niż po prostu "nie wierzyć w boga".
@Thachi: chyba nigdy w boga nie wierzyłem, pamiętam że zawsze bezsensowne wydawały mi się modlitwy i nie rozumiałem ich sensu, raz nawet próbowałem modlić sie przy łóżku w nocy, ale serio nie potrafiłem zrozumieć co wtedy #!$%@? xD (miałem z 7 lat może). Do kościoła przestałem chodzić po pierwszej komunii (8 lat), zawsze jak byłem na cmentarzu to jak babcia (ultra katol) się modliła to ja po prostu stałem nie myśląc