Wpis z mikrobloga

W którym roku życie uświadomiliście sobie, że religia to zwykłe bajki i przeszliście na ateizm? Mowie o takim stanie, w którym już nie mieliście prawie że żadnych wątpliwości. Bo ja pamiętam, że już jak miałem 12-14 lat zacząłem dostrzegać, że to wszystko jest grubymi nićmi szyte, ale dopiero mając 15-16 lat już całkowicie przestałem się modlić i wierzyć, że jakikolwiek bóg nad nami czuwa. To był stan uwolnienia, ale też stan samotności.

#pytanie #kiciochpyta #ateizm #bekazkatoli #gownowpis

Kiedy przestaleś wierzyć w pana boga?

  • 10-13 lat 18.9% (199)
  • 13-15 25.3% (266)
  • 15-18 30.0% (316)
  • 18+ 14.3% (151)
  • Pozwę cię za obrazę uczuć religijnych. 11.5% (121)

Oddanych głosów: 1053

  • 90
to należy do jedego z wątków głównych. są dwa. ostrza i wojna domowa


@Daktylion: no nie, można tego questa zupełnie olać i nie robić już nic dla ostrzy, to jak zrobisz tego questa ze zwojem u tego pedofila, to się odblokują dalsze questy u tego smoka.
@Thachi: 16, lecz nie na ateizm ale wobec istnienia boga jako takiego agnostycyzm. I luźny stosunek do religii wszelakich. Uważam religię za coś generalnie dobrego acz oczywiście niektóre w pewnych obszarach są destrukcyjne.
@Thachi: Zaczęliśmy czytać biblie w podstawówce, około 7 klasa podstawówki, pełni wątpliwości uderzyliśmy do księdza, a ksiądz nie dawał rady na religii odpowiadać na trudne pytania, przypierany do muru wezwał proboszcza na pomoc a te nam zakazał czytania biblii, za samodzielne czytanie mocno nas wtedy #!$%@?ł. Drugie wydarzenie, mieliśmy młodziutką katechetkę, lata 86...89, ta przyjeżdża na plebanie nowym golfem (ciężka komuna, mało kto ma samochód, a jeśli to tylko duży fiat,