Wpis z mikrobloga

W którym roku życie uświadomiliście sobie, że religia to zwykłe bajki i przeszliście na ateizm? Mowie o takim stanie, w którym już nie mieliście prawie że żadnych wątpliwości. Bo ja pamiętam, że już jak miałem 12-14 lat zacząłem dostrzegać, że to wszystko jest grubymi nićmi szyte, ale dopiero mając 15-16 lat już całkowicie przestałem się modlić i wierzyć, że jakikolwiek bóg nad nami czuwa. To był stan uwolnienia, ale też stan samotności.

#pytanie #kiciochpyta #ateizm #bekazkatoli #gownowpis

Kiedy przestaleś wierzyć w pana boga?

  • 10-13 lat 18.9% (199)
  • 13-15 25.3% (266)
  • 15-18 30.0% (316)
  • 18+ 14.3% (151)
  • Pozwę cię za obrazę uczuć religijnych. 11.5% (121)

Oddanych głosów: 1053

  • 90
@Thachi: Chyba od zawsze miałem wysrane na religię. Nigdy nie wierzyłem w to co mówili na religii, do kościoła nie chodziłem. Nawet jak szedłem z rodzicami to zawsze chciałem stać daleko w tyle i w ogóle ponoć non stop marudziłem i narzekałem.

Do komunii jeszcze przystąpiłem, ale też bardzo niechętnie :p
A po komunii w kościele już nie zawitałem i w sumie od tamtego czasu wysrane na religie. U bierzmowania też
@Thachi: Chyba dla większości osób bierzmowanie to ostatnie spotkanie z KK, w moim przypadku podobnie. Chociaż wątpliwości to już się od podstawówki ciągnęły, ale że religia to zastraszanie dzieci od małego to na młodego człowieka działało i się trochę bałem.
@Thachi: Nie jestem ateistą, bo to osoba która zaprzecza religii, argumentując i działając w tym kierunku xD Ja mam po prostu #!$%@? w te wszystkie ideologie, bo służą one jedynie do kontroli i manipulacji.
Raczej miałem tak od zawsze, że było mi to obojętne, chociaż jakoś gimnazjum miałem taki okres hardego katola xD wtyd mi za to trochę teraz.
@Daktylion: Jezu, ja pamietam ze w gimnazjum byłem trochę takim lewakiem-feministą, też mi za to wstyd
Co do ateizmu to swego czasu sporo o tym dyskutowałem, do teraz oglądam jakieś filmi na yt o tej tematyce czasami, zdarzało mi się oglądać debaty, ale tak na codzien to po prostu o tym nie mysle