Wpis z mikrobloga

W którym roku życie uświadomiliście sobie, że religia to zwykłe bajki i przeszliście na ateizm? Mowie o takim stanie, w którym już nie mieliście prawie że żadnych wątpliwości. Bo ja pamiętam, że już jak miałem 12-14 lat zacząłem dostrzegać, że to wszystko jest grubymi nićmi szyte, ale dopiero mając 15-16 lat już całkowicie przestałem się modlić i wierzyć, że jakikolwiek bóg nad nami czuwa. To był stan uwolnienia, ale też stan samotności.

#pytanie #kiciochpyta #ateizm #bekazkatoli #gownowpis

Kiedy przestaleś wierzyć w pana boga?

  • 10-13 lat 18.9% (199)
  • 13-15 25.3% (266)
  • 15-18 30.0% (316)
  • 18+ 14.3% (151)
  • Pozwę cię za obrazę uczuć religijnych. 11.5% (121)

Oddanych głosów: 1053

  • 90
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Thachi: jak miałem kilka lat i mnie uczyli jak się modlić to mnie musieli zmuszać do tego, zmusili mnie żebym się nauczył przykazań na komunię bo miałem #!$%@?
  • Odpowiedz
@Thachi niespecjalnie. Pierwszy raz z konceptem Boga spotkałam się na religii w podstawówce i nie rozumiałam za bardzo jak Bóg mógł stworzyć świat w kilka dni zaczynając od stworzenia pierwszych ludzi, skoro wiem, że najpierw na ziemi były dinozaury, a dopiero potem ssaki i ludzie XD Najmocniej to wierzyłam w świętego Mikołaja xD Bóg to była jakaś abstrakcja, pewnie dlatego, że dowiedziałam się o nim dość późno i już nie byłam podatna
  • Odpowiedz
@whiteglove: Nie czujesz się samotna bez boga? Ja w gimnazjum czasami się modliłem, kiedy byłem w stanie bezsilności, jednocześnie czułem do siebie żal, że to robie, bo część mnie kazała mi przestać to robić, bo halo, to przecież głupie a bóg prawdopodobnie nie istnieje - ale jednak emocja bezsilności i samotności w tych chwilach wygrała.

I religia moim zdaniem polega na tym by odrzucać takie postawy kwestionowania ale za to utrwalać
  • Odpowiedz