Wpis z mikrobloga

W którym roku życie uświadomiliście sobie, że religia to zwykłe bajki i przeszliście na ateizm? Mowie o takim stanie, w którym już nie mieliście prawie że żadnych wątpliwości. Bo ja pamiętam, że już jak miałem 12-14 lat zacząłem dostrzegać, że to wszystko jest grubymi nićmi szyte, ale dopiero mając 15-16 lat już całkowicie przestałem się modlić i wierzyć, że jakikolwiek bóg nad nami czuwa. To był stan uwolnienia, ale też stan samotności.

#pytanie #kiciochpyta #ateizm #bekazkatoli #gownowpis

Kiedy przestaleś wierzyć w pana boga?

  • 10-13 lat 18.9% (199)
  • 13-15 25.3% (266)
  • 15-18 30.0% (316)
  • 18+ 14.3% (151)
  • Pozwę cię za obrazę uczuć religijnych. 11.5% (121)

Oddanych głosów: 1053

  • 90
  • Odpowiedz
a gdzie tam, potem przecież ślub kościelny dla "świętego spokoju", następnie chrzest swoich dzieci z tych samych pobudek i biznes się kręci.


@nama: To jest dla mnie słabe, że ludzie idą utartą scieżką nie zastanawiając się nawet czy jest z nimi spójna
  • Odpowiedz
@Daktylion: właśnie Maula się nie bałem i doszedłem do wniosku, że banie się diabła (też pana z rogami), którego nawet na oczy nie widziałem, jest idiotyczne. To był mój pierwszy przebłysk kwestionowania wiary.
  • Odpowiedz
@Thachi jestem na tym etapie życia (małżeństwo i dzieci) więc obserwuję co się dzieje dookoła. Zdecydowana większość klepie schemat jak schabowego w niedzielę. Bez refleksji.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Thachi: rodzice nie wbijali mi do głowy tych bzdur także nie musiałem się orientować, że magiczny hipek z chmurki ma coś do mojego życia
  • Odpowiedz
@BajerOp: Byłem tez świadkiem tego jak rodzice psuli de facto dzieciom życie, wkładając im te bzdury do głowy, z wielkim zaangażowaniem - więc w tej materii można mieć albo szczęście albo pecha, to przykre
  • Odpowiedz
Chyba dla większości osób bierzmowanie to ostatnie spotkanie z KK


@Krs90: No dokładnie, dojrzałość chrześcijańska jest wtedy gdy dowiadujesz się że połowa świata nie uznaje katolicyzmu jako odłamu chrześcijaństwa.

Jezu, ja pamietam ze w gimnazjum byłem trochę takim lewakiem-feministą, też mi za to wstyd

Jezu


@Thachi: wtopa, katol in disguise detected!

ślub kościelny dla "świętego spokoju", następnie chrzest swoich dzieci z tych samych pobudek


@nama: no jak za chrobrego.
  • Odpowiedz