Wpis z mikrobloga

@BillieJoe: Dla mnie uczenie się jakiegoś języka obcego, nie będąc w obcym kraju, to fikcja, ale jak nie ma innego wyjścia, to cóż... Na pewno te książki są lepsze niż gramatyka języka angielskiego, która przypomina dziennik ustaw. Przeczytałem pierwszy tom, ćwiczeń nie robiłem (lenistwo) i oceniam 8/10. Moja wiedza na temat czasów w angielskim bardzo się nie poprawiła, jednak uważam, że aby swobodnie komunikować się w tym języku, wystarczy znać kilka
@vateras131: myślę że między B2 a C1, z wymową akurat nie mam problemu i szybko zapamietuje wyjątki, a z gramą wlasnie róznie bywa. I szukam czegos w rozsądnej kwocie, tak dla wlasnego dopracowania. Czesc ludzi chwali "grame" a inni niekoniecznie
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@BillieJoe:
Jestem na podobnym poziomie. Miałem te książkę i sprzedałem bo jest za prosta.
Do podstaw polecam jakieś zestawienie czasów z internetowy, a do zaawansowanej gramatyki Advanced language practice Vince'a. Uzywke można wyrwać za grosze. Tylko uprzedzam że według mnie jest bardzo trudna.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@BillieJoe: Też mam mniej więcej B2/C1 i jak dla mnie momentami książka faktycznie jest bardzo prosta, ale i tak wzięłam się za jej przerabianie. Dzięki temu wiedza mi się całkiem nieźle systematyzuje (miałam jakieś 3 lata przerwy od nauki i trochę szczegółów zdążyłam pozapominać w tym czasie).

z wymową akurat nie mam problemu i szybko zapamietuje wyjątki, a z gramą wlasnie róznie bywa


Gramatyka tam jest wytłumaczona tak przystępnie, że na