Wpis z mikrobloga

#programowanie
#python
#opencv
#machinelearning

Jako prace magisterską chcę stworzyc aplikacje do czytania tablic rejestracyjnych z video. Chcę za pomocą openCV wycinać tablice rejestracyjny by potem sztuczna sieć rozponawała tekst na tablicach. Nie chcę też korzystac z gotowców w necie, więc szukam dobrej książki do OpenCV która pomoże laikowi w tym zadaniu. Jakie jesteście w stanie polecić (inne materiały też mogą być)?
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@edzio94: a nie możesz nauczyć sieci NN żeby odnajdywała tablice? Z opencv trochę korzystałem ale tam są takie akcje jak dopasowywanie tameplatów i używanie takich analizatorów jak np. ORB. Chodzi tu o porównywanie do wzorca(konkretnie featuerów). Templatey od razu odpadają bo są wrażliwe. Zostają takie rzeczy jak ORB. Bawisz się też tresholdami i ustawieniami tej klasy + jakieś filtry(gaussy, można robić grayscale). Ale ogólnie mogę ci powiedzieć że rewelacji na
  • Odpowiedz
@CukrowyWykop: No właśnie gadałem z kumplem, który w tym trochę siedzi i mówi, że tutaj może być ciężko, bo obrazy aut z różnym tłem będzie powodować bardzo duży noise dla obrazów i NN nie będzie tak bardzo efektywne
  • Odpowiedz
@edzio94: Trochę dziwne sprawa bo googlowy rasnet dobrze radzi sobie z wykrywaniem rowerów, psów itp. na różnych zdjęciach. Ja ci mogę powiedzieć że w opencv to będzie jeszcze gorzej. SPyutaj się też kumpla czy wie że algorytm neuronowy szuka wzorców...
  • Odpowiedz
@pankracy221: Zmieniłem temat. Zrozumiałem, że to by mi zajęlo bardzo dużo czasu i nie wiadomo z jakim skutkiem by się to skończyło. Także temat zmieniłem na ogólnikowy z uczenia maszynowego (mianowicie wziąlem program który napsiałem na zajęcia gdzie ucze sztuczną inteligencje (Algorytm MLP) wyceniania uzywanych aut na podstawie datasetu z kaggla i porównałem to z drzewem decyzyjnym regresyjnym. Ostatniecznie ocena 4.5 A jutro o 8 rano się bronie (prace oddałem
  • Odpowiedz