Wpis z mikrobloga

(Wpis nr 259)

Dziś Halloween, więc w cyklu "Filmy ze Złotej Ery VHS" będzie coś pasującego do nastroju - wizualnie wysmakowany horror, kostiumowo-kryminalne dzieło Tima Burtona, gotycka opowieść z Johnnym Deppem w roli głównej...

" Jeździec bez głowy " (Sleepy Hollow, 1999)

**Do zamieszkałej przez Holendrów osady Sleepy Hollow przybywa nowojorski policjant Ichabod Crane (Johnny Depp) znany z naukowego, nowatorskiego podejścia do prowadzonych przez siebie spraw. Ma wyjaśnić serię tajemniczych morderstw dokonanych w miasteczku. Mieszkańcy uważają że sprawcą jest ukrywający się w okolicznych lasach Jeździec Bez Głowy. Jednak zdaniem Crane'a nie ma tu mowy o ingerencji sił nadprzyrodzonych. O dokonanie morderstw podejrzany jest więc przez niego zamożny Baltus von Tassel i jego sąsiedzi. W takiej sytuacji nikt z okolicznych mieszkańców nie zamierza pomóc w dochodzeniu, a jedyną życzliwą przybyszowi osobą jest powabna córka Baltusa - Katrina (Christina Ricci).


Zwiastun. Strona [Filmweb](https://www.filmweb.pl/film/Jeździec+bez+głowy-1999-844).

Film do obejrzenia na #netflix albo on-line (720p, lektor) na → Zaq2 lub → filman.cc.

Poprzedni wpis ⇨ dramat gangstersko-mafijny z Robertem de Niro." Prawo Bronxu "

→ #zlotaeravhs ←**
Mój autorski tag, gdzie można znaleźć wszystkie dotąd przypominane filmy, jak i te, które dopiero się pojawią...
A ich okładki możecie "hurtowo" przejrzeć w zakładce z grafiką...
https://www.wykop.pl/multimedia-tag/zlotaeravhs/ .

#gruparatowaniapoziomu #horror #fantasy #filmnawieczor #gimbynieznajo #nostalgia

Montago - (Wpis nr 259)

Dziś Halloween, więc w cyklu "Filmy ze Złotej Ery VHS" będ...

źródło: comment_bY0Z8XyCYJDpGSGrJKoolUqWidYMEvqP.jpg

Pobierz
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@RozzPl:

Przecież wszystkie filmy które były w kinach trafiły na kasety (a także na DVD)... Taka była kolej rzeczy...
Poza tym film powstał w tamtej erze, a gdzie (albo z jakiego źródła) był oglądany, to już mniej ważne. ;)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
Uwielbiam ten film! Ale tak, jak w Draculi Coppoli najlepszy jest wg. mnie początek filmu (geneza Draculi), tak tutaj jest to historia powstania Jeźdzca Bez Głowy. Klimat i tu i tu jest fantastyczny.
  • Odpowiedz
@Montago: Motyw jeźdźca bez głowy jest też obecny w animowanym klasyku Disneya z 1949 "Przygody Ichaboda i Pana Ropucha". Ładne połączenie komedii z horrorem. Z czasów, gdy VHS-ów jeszcze nie było. Też polecam.

Ogólnie to postać jeźdźca bez głowy została stworzona w 1820 przez Washingtona Irvinga, autora "Legendy o Sennej Dolinie" (Senna Dolina - dosłowne tłumaczenie tytułu "Sleepy Hollow").
  • Odpowiedz
@Montago: no wiem tylko mi to vhs kojarzy się z latami 85-95 jak miałem z 6 może 7 lat rodzice kupili odtwarzacz
później u znajomych się pojawiły i nastala wymiana kaset 99 to już z stary byłem
  • Odpowiedz