Wpis z mikrobloga

  • 1167
#studbaza #politechnikarzeszowska #rzeszow #zalesie #polibuda

Witam Szanownych,

Chciałbym Wam przedstawić akcję jaka dzieje się na Politechnice Rzeszowskiej.

Dla rozgłosu można plusnąć.

Rozchodzi się o stypendium socjalne a konkretniej o kolejki do złożenia stypendium. Miałem to szczęście, że w pierwszym dniu terminu składania wniosków złożyłem wniosek bez stania w kolecje. Mija jutro 2-gi tydzień a od ponad tygodnia kolejki do złożenia są takie długie, że stoi się w nich po pare godzin a nawet można nie złożyć wniosku danego dnia. Rok temu wnioski składało się w budynku przeznaczonym do spraw stypendialnych i każdy wydział miał swoje okienko. W tym roku dany budynek teraz przechodzi remont i biuro stypendialne zostało przeniesione do budynku studium języków obcych. Dane biuro to jeden pokój, w którym jak byłem były 3 stanowiska do złożenia wniosków. Ponoć jest ok. 6k studentów ubiegających się o stypendium socjalne.

Sytuacja teraz wygląda tak, że ludzie przychodzą nawet o 4 nad ranem ustawic sie w kolejce aby złożyć papiery.

Na forum studenckim zaczeły powstawać z początku memy o tym aż studenci zaczeli nagrywać filmiki jak sytuacja wygląda.

Lokalne gazety opisały to wydarzenie jak wygląda składanie wniosków (link poniżej).
A nawet mówili o tym w Rmf.

https://rzeszow-news.pl/gigantyczne-kolejki-na-politechnice-rzeszowskiej-za-stypendiami-chory-kraj-chory-system/?fbclid=IwAR18uo_mcav2melxfMruqqJ_DYl1qdehB-PoTgBSv7hV8BdXVaEAp4WMJZM

Moje pytanie czy to jest normalne, że takie coś się dzieje?
Czy ktoś jest odpowiedzialny za tak złą organizację tego?

Czy w innych miastach też jest tak jest?

Poniżej wstawiam linki do nagrań, chodź nie wiem czy możliwe bedzie ich odtworzenie jeżeli nie jesteś członkiem grupy na fb (forum politechnika rzeszowska - studenci).

https://www.facebook.com/1607774446112994/posts/2447693132121117/

https://www.facebook.com/groups/300873169926732/permalink/3626527964027886/

W komentarzach zdjęcia i memy.
supremee - #studbaza #politechnikarzeszowska #rzeszow #zalesie #polibuda 

Witam Szan...

źródło: comment_GrrUKmj4DIigE7ODrKIbFc2shoBeO6sA.jpg

Pobierz
  • 280
  • Odpowiedz
@supremee: U mnie stypendium socjalne przyznawali UWAGA tylko i wyłącznie jeśli zarabiałeś nie mniej niż 920 i nie więcej niż 960zł (jakoś tak) na miesiąc. W ogóle warunki przyznania były powalone i niemal nie do spełnienia.
  • Odpowiedz
Tak z ciekawości. O co chodzi z tymi stypendiami? Studiowałem parę lat temu i 95% osób stało w takich kolejkach zawsze. Ja nigdy z tego nie korzystałem. To każdy mógł dostać


@Vadzior: jak rodzice robią na czarno albo są rolnikami i przelicza się hektary to wtedy masz hajs.
Znajomi jak ja studiowałem dobrze zarabiali na tym.
  • Odpowiedz
U mnie stypendium socjalne przyznawali UWAGA tylko i wyłącznie jeśli zarabiałeś nie mniej niż 920 i nie więcej niż 960zł (jakoś tak) na miesiąc. W ogóle warunki przyznania były powalone i niemal nie do spełnienia.


@SkrytyZolw: bzdura. Przestudiowałem kilka uczelni i to są takie schodki, im mniejszy przychód na głowę tym większy hajs. Dla rolników przelicza się hektary.
  • Odpowiedz
Szczerze, to nic nadzwyczajnego. Po prostu kolejka ludzi, którzy odkładają to na ostatnią chwilę albo nie mają wszystkich wymaganych dokumentów i później albo krzyczą, że tylko z jednym papierkiem i się pchają a sam przód. Na UMCS była jedna magister od rosyjskiego która prosiła często na konsultacje studentów z zaległościami i też było tak, że stawali o 5 rano w kolejce, a konsultacje były od 11 do 12.30 i przyjmowała 2 osoby.
  • Odpowiedz
Wykopki: nie znam nikogo, kto zarabia minimalną
Też wykopki: olaboga ile po ten socjal trzeba stać
( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Lorenzo_von_Matterhorn: Serio tyle ludzi robiłoby na czarno? ( _) To na prawdę nie było kilka osób tylko praktycznie wszyscy. I po większości nie było widać jakiejś biedy, większość mieszkała w wynajętych mieszkaniach, a nie w akademikach, jeździli samochodami, itp.
  • Odpowiedz
Co wy w tych komentarzach #!$%@? że darmowy socjal. Socjal masz jak próg dochodowy w rodzinie jest poniżej kwoty X. Sam z tego socjalu korzystałem 10 lat temu i bardzo mi to pomogło. Jaka w tym wina 19-20 latka że rodzice nie zarabiają dużo ? Wy myślicie że się tam dostaje po 1500 zł ? Za moich czasów zależnie od ilości członków rodziny i dochodu było to około 400-500 zł miesięcznie. Fajnie
  • Odpowiedz
@supremee: o gurwa!
Proste rozwiązanie - nie przydzielać stypendiów i #!$%@?ć was biedaków. Do roboty, a nie stypendia socjalne. Jak na studia nie stać to kafelkarzem możesz zostać. #!$%@?ć was pierdzielonych lewusów.
  • Odpowiedz
@supremee: Socjalizm znowu walczy z problemem nie spotykanym gdzie indziej. Banda bezuzytecznego bydla ktore nic nie potrafi buntuje sie ze musi stac i zebrac o hajs z ciezkiej pracy podatnikow zamiast dostac go za nic. Ja pracowalem i studiowalem zaocznie, obecnie zarabiam bardzo duzo - zero pomocy od nikogo. No ale bydlo milenilne chce miec na tarlo i dragi. Aaaaa tfu.
  • Odpowiedz
Kurdę za moich czasów (Rocznik 85) studentów było jakoś 2x więcej (wyż) a liczba osób ubiegających się o stypendia socjalne to się na palcach jednej ręki liczyło na grupę
  • Odpowiedz
To po co idziesz na studia skoro większość czasu będziesz spędzać w pracy po 8 h dziennie - kto cię w ogóle przyjmie na etat. Mówię tu o studentach dziennych, lub zaocznych w trybie dziennym. Nie mówię o osobach studiujących w weekendy. Jak chcesz w ogóle to pogodzić bo nie ogarniam.
  • Odpowiedz