Wpis z mikrobloga

  • 1167
#studbaza #politechnikarzeszowska #rzeszow #zalesie #polibuda

Witam Szanownych,

Chciałbym Wam przedstawić akcję jaka dzieje się na Politechnice Rzeszowskiej.

Dla rozgłosu można plusnąć.

Rozchodzi się o stypendium socjalne a konkretniej o kolejki do złożenia stypendium. Miałem to szczęście, że w pierwszym dniu terminu składania wniosków złożyłem wniosek bez stania w kolecje. Mija jutro 2-gi tydzień a od ponad tygodnia kolejki do złożenia są takie długie, że stoi się w nich po pare godzin a nawet można nie złożyć wniosku danego dnia. Rok temu wnioski składało się w budynku przeznaczonym do spraw stypendialnych i każdy wydział miał swoje okienko. W tym roku dany budynek teraz przechodzi remont i biuro stypendialne zostało przeniesione do budynku studium języków obcych. Dane biuro to jeden pokój, w którym jak byłem były 3 stanowiska do złożenia wniosków. Ponoć jest ok. 6k studentów ubiegających się o stypendium socjalne.

Sytuacja teraz wygląda tak, że ludzie przychodzą nawet o 4 nad ranem ustawic sie w kolejce aby złożyć papiery.

Na forum studenckim zaczeły powstawać z początku memy o tym aż studenci zaczeli nagrywać filmiki jak sytuacja wygląda.

Lokalne gazety opisały to wydarzenie jak wygląda składanie wniosków (link poniżej).
A nawet mówili o tym w Rmf.

https://rzeszow-news.pl/gigantyczne-kolejki-na-politechnice-rzeszowskiej-za-stypendiami-chory-kraj-chory-system/?fbclid=IwAR18uo_mcav2melxfMruqqJ_DYl1qdehB-PoTgBSv7hV8BdXVaEAp4WMJZM

Moje pytanie czy to jest normalne, że takie coś się dzieje?
Czy ktoś jest odpowiedzialny za tak złą organizację tego?

Czy w innych miastach też jest tak jest?

Poniżej wstawiam linki do nagrań, chodź nie wiem czy możliwe bedzie ich odtworzenie jeżeli nie jesteś członkiem grupy na fb (forum politechnika rzeszowska - studenci).

https://www.facebook.com/1607774446112994/posts/2447693132121117/

https://www.facebook.com/groups/300873169926732/permalink/3626527964027886/

W komentarzach zdjęcia i memy.
supremee - #studbaza #politechnikarzeszowska #rzeszow #zalesie #polibuda 

Witam Szan...

źródło: comment_GrrUKmj4DIigE7ODrKIbFc2shoBeO6sA.jpg

Pobierz
  • 280
  • Odpowiedz
W Łodzi można było zrobić grilla i upiec kiełbaski zanim złożyło się podanie, dla osób mieszkających w akademikach to spoko ale jak ktoś dojeżdżał do Łodzi to wielkie XD zawsze wbyło
  • Odpowiedz
@supremee: skandal to jest że 6tys cwaniaków ściemnia w oświadczeniach i wnioskach, bo podstawa do uzyskania takiego stypendium w 99% wniosków jest oświadczenie o samodzielnym prowadzeniu gospodarstwa domowego, czytaj zupełnym odcięciu się od pomocy rodziny. Wiadomo jak jest. U siebie na roku miałem takie gwiazdki co wpadały ja wydział 5-6 letnim BMW na solidnym dopasie, a i tak brały 600zl socjalu miesięcznie
  • Odpowiedz
Głupi student to nawet maksymalne socjalne przepije, a wystarczyłoby być abstynentem, kutafongi jedne
Skoro taka ciężka sytuacja to trzeba się trochę ograniczyć a nie hulaj dusza
  • Odpowiedz
Sytuacja teraz wygląda tak, że ludzie przychodzą nawet o 4 nad ranem ustawic sie w kolejce aby złożyć papiery.


@supremee: niech stoją skoro nie chce im się ruszyć do pracy. Niepełno sprawni są czy jaki #!$%@??
  • Odpowiedz
wow, nie spodziewałem się, że aż tyle osób chce socjal. Dziwi mnie to trochę, bo wciąż jesteśmy w sytuacji, gdzie branża produkcyjna wsysa każdego kto liznął excela, język obcy i np.CADa widział na oczy.


@CatHater: Stypendia socjalne dostają ustawieni rodzice bogatych starych, którzy robią wałki na podatkach i wykazują stratę lub dochód 0 zł. I przychodzi potem taka wypindrzona niunia z tipsami i chce najwyższe dodatki do wszystkiego xDDD Co
  • Odpowiedz
@supremee: Tak z ciekawości. O co chodzi z tymi stypendiami? Studiowałem parę lat temu i 95% osób stało w takich kolejkach zawsze. Ja nigdy z tego nie korzystałem. To każdy mógł dostać? Bo, na to wygląda. A mi mówili znajomi, że tylko jak jakiś dochód w domu nie może przekraczać powiedzmy 500zł MIESIĘCZNIE na osobę. Więc dalej się nie interesowałem. Prawda to? Bo ciężko uwierzyć. że tyle osób ma taką
  • Odpowiedz
Co robią studenci na MIT?


@GardzeSpermiarzami:
Przede wszystkim uwaga, płacą czesne. Jakby studia były płatne w takim samym stopniu co w USA to okazało by się że większości tych naciągaczy studia nie są nagle do niczego potrzebne i nie opłaca się.
  • Odpowiedz
@supremee: no i prawidłowo.
W ogóle co to za patologia, że wniosków jest ponad 6 tysięcy- póki co to szacunek, bo nie wszyscy złożyli a studentów 14k.
Prawie połowa będzie dostawać stypendium socjalne...
  • Odpowiedz
Przede wszystkim uwaga, płacą czesne. Jakby studia były płatne w takim samym stopniu co w USA to okazało by się że większości tych naciągaczy studia nie są nagle do niczego potrzebne i nie opłaca się.


@JJOkocza: a w Polsce na studiach się zarabia. Ponad 6k wniosków, gdy studentów na polibudzie rzeszowskiej jest 14k.
  • Odpowiedz