Wpis z mikrobloga

TypeScript to gówno, change my mind. Od roku w nim piszę i mam już dość, wcześniej 7 lat w JS i według mnie TS zabija całe piękno i prostotę JS. Nigdy go nie lubiłem ale teraz to już znienawidziłem. No ale chłopieeee, typowanie to jest to, jak nie lubisz to nie nazywaj się programistą, pewnie nie potrafisz i dlaczego bóldupisz ( ͡° ͜ʖ ͡°) #typescript #javascript #programowanie #takaprawda
  • 20
@Hauleth: Bo JS ma być prosty i np. JSX + React to jest pyk pyk i aplikacja gotowa. Po prostu nadambitni programiści chcieliby przenieść języki typu Java / C++ w warunki JS, a przez to tylko powstają takie potworki jak TS, który i tak wszystko sprowadza do prymitywnego JS, a wymaga pisania od cholery zbędnego kodu i śmiecenia sobie typami itd.
@restecp Zabrzmi kuriozalnie, ale prostota i wygoda. Każde szanujące się IDE pomoże Ci pisać kod jak zdefiniujes typy. Do tego interfejsy, które pozostałym członkom team pomogą ogarnąć czego mogą się spodziewać po odpowiedziach z http i wiele innych.
Google z Angularem poszło w TS'a, w React też możesz stworzyć projekt z flagą TS a i coraz bardziej popularny Svelte (bardzo sprytny ten ich compiler) planuje obsługę TS'a właśnie.
Jak dla mnie typescript
@restecp:

Frontend, głównie React

frontend + typescript = gówno i masa zmarnowanego czasu


Coś mam wrażenie, że to nie wina TS, tylko reacta.

Bo JS ma być prosty i np. JSX + React to jest pyk pyk i aplikacja gotowa


Jak piszesz jakąś małą gównoaplikację typową dla reacta, to nic dziwnego, że tak mówisz.
@restecp: jak chcesz na szybko sklepać prototyp to spoko. Ale jak ktoś ma to potem latami utrzymywać to #!$%@? czysty JS jest tragedią. Jak można utrzymywać projekt w którym sam twórca po pół roku już nie wie o co chodzi.
@restecp: Panie uczennice teraz ReactJS + Redux pod .net Core i zastanawiałem się czy dołożyć TypeScript...rozumiem ze mam toto omijać szerokim łukiem?