Wpis z mikrobloga

Taką robotę można zastąpić programem.

@Speedy: w duzych korpo już taki soft ze sztuczną inteligencją jest wdrożony i używany w rekrutacjach.


@Dolan: Pracowałem w korpo, którego główna działalność to produkcja oprogramowania i zdziwiłbyś się ile tam ludzi zajmuje się HRem oraz innymi bzdurami, które w sumie nikomu nie są do niczego potrzebne. Prędzej tego typu rozwiązania wejdą w małych firmach, które mają mniej pieniędzy, optymalizują koszty, mogą sprawniej i szybciej
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@xeerxees: hehe, sam pracuję w hrze i w 90% zgadzam się. Ciężko jest trafić firmę, gdzie ktoś w hr ma zdrowe podejście do tematu.

#!$%@?ąc od mema, miękkie umiejętności są ważne i może jakby jeden z drugim też wyjechał na Erasmusa zamiast gnić w piwnicy (no już nie udawajcie, że non-stop liczyliście całki, jak raczej graliście w csa), to teraz inaczej wyglądałoby wasze życie, a i rekrutacja nie wydawałaby się taka
Era #!$%@? pytań już dawno minęła


@kobiaszu: Właśnie dla tego rok temu na rozmowie kwalifikacyjnej miałem za zadanie odpowiedzieć na kilka takich głupich pytań typu co by było gdyby i poskręcać kilka kątowników według instrukcji jak dziecko w przedszkolu xD
I to wszystko do roboty za 2500 na rękę xD

No i kto bronił wam iść do hru? zarobki?( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Kaczypawlak: Oj byś się zdziwił. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Niektóre korpo za hr dają dużo więcej niż 15k w łapę. W zasadzie zarobki jak managerowie
@janeeyrie zgadzam się. W tych czasach umiejętności miękkie są bardziej, będą bardziej doceniane na rynku pracy. Poczytajcie sobie o tym, że żyjemy w czasach 4 rewolucji przemysłowej - technologii informacyjnej, o czasach VUCA, gdzie za 30-50 lat zniknie z rynku jakieś 30-40% zawodów a umiejętności miękkie takie jak np. elastyczność, komunikacja pozwolą na łatwiejsze przebranżowienie się. Człowiek nie wygra z maszyną "na wiedzę", ale wygra w byciu człowiekiem.
@Brodeon: Ej, nie wiem czy wiesz, ale na uczelni za granicą też można się uczyć. Jak dobrze wybierzesz, to nauczysz się nawet więcej niż w Polsce, bo z zasady uniwersytety w Europie, niektóre w Azji czy Stanach są dużo lepsze niż u nas.