Wpis z mikrobloga

@WindykatorPrawdy: No właśnie gówno prawda bo laska z HR ma za zadanie tylko zebrać dane przez telefon, sprawdzic czy wymagania finansowe pasują do budżetu i umówić dalszą rozmowę z managerem.

Era #!$%@? pytań już dawno minęła
  • Odpowiedz
No właśnie gówno prawda bo laska z HR ma za zadanie tylko zebrać dane przez telefon, sprawdzic czy wymagania finansowe pasują do budżetu i umówić dalszą rozmowę z managerem.


@kobiaszu: zapomniałeś o organizowaniu korpo-gier w których można wygrać smycz, owocowych wtorków, codziennym przypominaczu urodzinowym, mailu że kaście urodził sie bombelek i zbiera kartki z życzeniami etc.

u mnie np szczytem było zamówienie dla wszystkich zespołów jednolitych kubków bo polityka #!$%@? w
  • Odpowiedz
Jak na razie taniej człowiekiem. Plus wstępna weryfikacja języka


@kobiaszu: outsourcing do firm weryfikujacych jezyk, a reszte oprogramować. I HR do śmieci ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@xeerxees: #!$%@?ąc od mema, miękkie umiejętności są ważne i może jakby jeden z drugim też wyjechał na Erasmusa zamiast gnić w piwnicy (no już nie udawajcie, że non-stop liczyliście całki, jak raczej graliście w csa), to teraz inaczej wyglądałoby wasze życie, a i rekrutacja nie wydawałaby się taka straszna.
  • Odpowiedz
@janeeyrie: Xddd. Co Pana motywuje do pracy u nas ? Co chce Pan u nas osiągnąć ? Gdzie się widzę za 5 lat ? Nie wiem czy do IT są to odpowiednie pytania ... Mogę się mylić, jednak ja przy ostatnim mówię że widzę się w pracy u konkurencji bo zaproponują pewnie więcej kasy xd
  • Odpowiedz