Wpis z mikrobloga

Mirki, chciałem zrobić cały program szóstki weidera po tym, jak jeden Mirek zarekomendował go w zastępstwie brzuszków, jakoby rypiących kręgosłup, ALE po ponad tygodniu ustaliłem, że to ona jest źródłem mocnego bólu w dole pleców, dosłownie jakbym miał obity kręgosłup - ale dopiero po ćwiczeniach, w trakcie czuję plecy tylko, gdy odkładam obie nogi na ziemię (może powinienem robić to szybciej, by unikać przeciążenia?).
Robię coś źle, jestem po prostu stary i muszę się z tym pogodzić, czy to nienormalne i powinienem pójść z tym do ortopedy?

#mirkokoksy #cwiczzwykopem
  • 7
Okolice kręgosłupa lędźwiowego mi lekko puchną i mam ograniczone możliwości skłonów w przód i tył, a zwłaszcza w tył. Przechodzi po dwóch dniach przerwy, ale wraca praktycznie godzinę po ćwiczeniach.
@Darksed: Dlaczego dzban? To bardzo popularne ćwiczenia od kilkudziesięciu lat, coś jest z nimi nie tak?
Ćwiczyłem już kiedyś to i wiele innych rzeczy, ale wtedy byłem bliżej 20 niż 30. Przecież tam nie mam żadnego dodatkowego obciążenia itp., a sam jestem lekki, żaden koks 120kg.
@NoMercyIncluded: Nie musi być dodatkowego żeby siły działające na kręgosłup były niebezpieczne, trenując tym gównem prowadzisz do dysbalansu mięśniowego, wzmacniając już i tak pewnie spięty mięsień biodrowo-ledzwiowy przy tym nie pracując nad jakąkolwiek ważną funkcją mięśni brzucha. Poza tym po co ci to? I tak tym nie zrobisz sześciopaka.
@NoMercyIncluded: Jasne że się da, jest multum wariantów planków, znam głównie ćwiczenia oparte na jakimś sprzęcie więc podam ci tylko kilka: podpór przodem na kolana ---> podpór przodem ---> plank na kolanach ---> pozycja hollow ---> plank ---> plank bokiem ---> plank z nogami na podwyższeniu ---> plank na jednej nodze.
Jeżeli masz dostęp do drążka:
Zwis aktywny na drążku ---> zwis aktywny na drążku ze zgiętymi kolanami przed sobą --->
@Darksed: Dziękuję, będę próbował kolejno i monitorował sytuację z kręgosłupem. Choć prawdopodobnie problemy z kręgosłupem zaczęły się od niefortunnego zarycia mordą przy przekręconym salcie dwa tygodnie temu i weider po prostu je pogłębił, to planki ćwiczą całą masę innych rzeczy, które mi się przydadzą w akrobatyce, więc i tak są lepszym wyborem.