Wpis z mikrobloga

Kolega wziął tydzień wcześniej nówke gulfa gti w leasing. Pech chciał ze dostał mieszkanie i chciał pomalować sam...pierwsze światła i pierwsze hamowanie, siedzenia z tyłu złożone...8.5tys euro go to kosztowało bo nie dało się wyprać a nigdzie oprócz ASO nie umiał znaleźć takich foteli, bloczków, podaufitki itp...nie ma się co śmiać ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
8.5tys euro go to kosztowało bo nie dało się wyprać


@kajoj-kazik: jeżeli to emulsja lub inna farba wodnorozpuszcalna to myślę, że się dało tylko jak to na Zachodzie - nikt nie chciał się tego po prostu podjąć ( ͡º ͜ʖ͡º) Z boczkami i podsufitką rzeczywiście problem, chociaż w nowym aucie można by zaryzykować pranie ekstrakcyjne, może by się nie odkleiło.

Już nie wspominam o tym,
  • Odpowiedz
@geuze pominąłem fakt że kolega do bardziej ogarniętych nie należy i zamiast od razu jechać gdzieś to sprzątać/załatwić/namoczyć żeby nie wyschlo to on zostawił auto w lato przed blokiem i poszedł na parę godzin do domu...masakra
  • Odpowiedz
@kajoj-kazik: to z pewnością utrudniłoby sprawę, ale i tak ogarnięty zakład powinien to zrobić, Nie takie rzeczy widziałem w internecie na forach detalingowych.

Farby na bazie rozpuszczalników to już amen - odbarwienie się materiałów, nawet jeżeli usuniesz farbę jest nieuniknione i trzeba wymieniać elementy, nawet jeżeli usuniesz samą farbę (°°

Ja do tej pory trafiłem tylko jedną plamę, której nie
  • Odpowiedz
@Hiczkax: mi się kiedyś Śnieżka 10 l wylała w bagażniku przy siedzeniach, pół farby się wlało pod siedzenia, trochę w progi xD a cześć na tylne siedzenia. Czyszczenie tego gowna to piekło
  • Odpowiedz
@Hiczkax: ojciec kiedyś wylał taką smołę w fiacie Tipo (starym 1990r). Jak wysiad to z łzami w oczach. Po wymianie tapicerki podłogi kanapy tylnej foteli przednich i pasów bezpieczeństwa nadal smierdzialo z dwa miesiące ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@Hiczkax: a w czym to przeszkadza? Możesz domalować tam gdzie farba się sama nie rozlała i masz unikatową białą podłogę w samochodzie. Jakby mieli takie w salonie to byś musiał dopłacić za opcję. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz