Wpis z mikrobloga

Przed chwila dowiedzialem sie ze sa w 2019 ludzie, ktorzy maja dwa zestawy opon - zimowe i letnie. Czy jest tutaj ktos kto moglby mi podac chociaz jeden powod dla ktorego lepiej jezdzic jak dzban co sezon na wymiane a nie jezdzic na wielosezonowych? Przeciez jak sie wpadnie w poslizg to i zimowe nic nie pomoga a jedynie umiejetnosci wyjscia z poslizgu przez kierowce ()

#motoryzacja #opony #zima #logikaniebieskichpaskow #zalesie
Pobierz Gordoniasty - Przed chwila dowiedzialem sie ze sa w 2019 ludzie, ktorzy maja dwa zest...
źródło: comment_lIq66ETFJFNJ2ml9iuVyOvj1XmTqD09e.jpg
  • 152
@Gordoniasty: ja na całorocznych jeżdżę mercedesem czyli autem ciężkim i jedyny acz spory minus to taki, że guma latem szybciej się topi gdy asfalt ma 40+ - w związku z czym oszczędności mogą stać się pozorne
@Gordoniasty: Mam dwie fury, jedna większa, mocniejsza na trasy, robi ponad 30k rocznie, drugi hatchback na miasto, do 10k/rok. Na jednym normalne zimówki, na drugim crossclimate+, bo głównie miasto i małe przebiegi, ale mogę sobie porównać jak jedna i druga opona klei. Jak ktoś mi mówi, że nie widzi różnicy to jest #!$%@? a nie kierowca i samochodu nie czuje bo to nawet na zakrętach i hamowaniu widać. Nawet łatwiej się
@dobrzecisiewydaje ale na #!$%@? mam tam jechac i jeszcze wjezdzac na jakis palac? Mowie o warunkach ktore ja doswiadczam i ze w mojej sytuacji i kazdego mieszkanca cywilizowanych aglomeracji w naszym kraju niepotrzebne sa dwa komplety opon bo warunki na to pozwalaja przez caly rok. Nie biore nawet pod uwage wioch i trudno dostepnych miejsc gdzie wiadomo ze zeby dostac sie do domu trzeba tydzien wczesniej wyruszyc z wyprawa i sprzetem. Chodzi
@Gordoniasty: no moze dlatego ze jak cos jest do wszystkiego to jest do niczego? albo z uwagi na bardziej miekką mieszanke bardziej szumią i znikają w lecie, a w zimie nie zapewniają takiego trzymania jak zimowe bo guma jest twardsza?
jak używasz auta głównie w miescie to spoko są wielosezonowe, niemniej jednak skąd ten ból tyłka - jezdzij sobie nawet na letnich w zime - prawo nie nakazuje zimowych przecież (