Wpis z mikrobloga

Przed chwila dowiedzialem sie ze sa w 2019 ludzie, ktorzy maja dwa zestawy opon - zimowe i letnie. Czy jest tutaj ktos kto moglby mi podac chociaz jeden powod dla ktorego lepiej jezdzic jak dzban co sezon na wymiane a nie jezdzic na wielosezonowych? Przeciez jak sie wpadnie w poslizg to i zimowe nic nie pomoga a jedynie umiejetnosci wyjscia z poslizgu przez kierowce ()

#motoryzacja #opony #zima #logikaniebieskichpaskow #zalesie
Gordoniasty - Przed chwila dowiedzialem sie ze sa w 2019 ludzie, ktorzy maja dwa zest...

źródło: comment_lIq66ETFJFNJ2ml9iuVyOvj1XmTqD09e.jpg

Pobierz
  • 152
  • Odpowiedz
Kurde, że też chciało mi się to czytać. Weźcie to usuńcie, bo ktoś pomyśli, że zmiana opon jest bez sensu i zimą będzie na letnich jeździł.
Nawet w Yarisie 1.0 jest różnica.
  • Odpowiedz
@Gordoniasty: a slyszales o czyms takim jak obowiazek zmiany opon co w niektorych krajach ze wzgledu na pore roku ? Zapomnialem ze koczujesz cale zycie u siebie na osiedlu albo jezdzisz po regionie jako przesstawiciel i sprzedajesz karme dla gekonow...
  • Odpowiedz
@Gordoniasty: mam teraz auto z rwd i wielosezonówki na mokrej drodze ślizgają się jak #!$%@?. Na próbę założyłem te crossclimate i było jeszcze gorzej. No prośba, 115 KM i zrywa przyczepność przy ruszaniu i skręcaniu? To co będzie przy 140 km/h... Nie mówiąc już o hałasie i tym że ze 100 km/h mają dwa metry dłuższe hamowanie. No i drożej to wychodzi niż zimówki i letnie.
  • Odpowiedz
@Gordoniasty: Dobrze robisz. Mam crossclimate już kilka lat. Teraz już w drugim samochodzie i nie mam zamiaru zmieniać na cokolwiek innego. Nikomu nie opłaca się wmawiać ludziom, że wielosezonowe są dobrym produktem, bo lepiej każdemu naiwniakowi sprzedać po dwa komplety opon sezonowych niż jeden komplet wielosezonowych.
  • Odpowiedz
prawo nie nakazuje zimowych przecie


@tomekk_: ale ubezpieczyciel może odmówić wypłaty jak będziesz brał udział w zdarzeniu drogowym (np. stłuczce) na letnich oponach zimą. Podobnie jeśli będziesz mieć za mało bieżnika.
  • Odpowiedz