Wpis z mikrobloga

konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 34
W którym momencie zygota/zarodek/płód staje się istotą, której uśmiercenie jest moralnie złe? Dwie godziny po zapłodnieniu, dwa tygodnie czy może dwa miesiące? I dlaczego właśnie wtedy? Oczekuję poważnych odpowiedzi.

Tagi dla zasięgu: #aborcja #filozofia #etyka #neuropa #4konserwy #bekazlewactwa #bekazprawakow #ateizm #bekazkatoli #katolicyzm #mirkomodlitwa #mikromodlitwa
Pobierz
źródło: comment_MPSEM89FcNnYsiVr6uNtN4vhPGc6vmvv.jpg
  • 79
@Pradi: moralnej dla kobiety bedacej w ciazy bo to jej decyzja. Przy czym problem morlany maja glownie osoby wierzace badz pochodzace z takich rodzin, tam aborcja jest przedstawiana jako cos zlego.

Prawnej z pkt widzenia panstwa, bo to ono ustala do jakiego momentu kobieta moze zrobic aborcje legalnie(i zwykle tanio) a od ktorego musi radzic sobie sama i zwykle znacznie drozej ja to wyjdzie.

Medycznej to w ogle nie problem. Jest
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Szanowny @tell_me_more: jak zwykle gadasz bzdury, zarodek jest istotą ludzką, to pojęcie metafizyczne i nie masz prawa odnosić się do jakiejkolwiek cechy fizykalnej branej z doświadczenia. Ten tag jest żałosny jeśli masz tyle plusów.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
Szanowny @Emil_Haha: od zapłodnienia, wtedy zaczyna się życie każdej istoty ludzkiej, nie ważne w jakiej fazie i stopniu rozwoju. Nie wiem kto taki mądry i uzależnia bycie człowiekiem od cech zewnętrznych, rozwinięcia organów itp.
Nie wiem kto taki mądry i uzależnia bycie człowiekiem od cech zewnętrznych, rozwinięcia organów itp.


@pyroxar: ten sam, kto pozwala odłączyć od aparatury po stwierdzeniu śmierci mózgowej choć pozostałe organy działają. Każdy kto wie, że bez mózgu nie da się myśleć.
@kamil150794: to, że zarówno zarodek zanim rozwinie się w nim mózg, jak i człowiek po śmierci mózgowej - nie mają praw człowieka.

Jeśli kryterium jest "czy kiedyś może być z tego myślący człowiek" - to nie tylko zarodki ale i plemniki powinny mieć prawa człowieka :)

Jakby na to nie patrzeć - wykładnia KK nie ma sensu.
@kamil150794: bo nie masz kontrargumentów :)

Podaj jasne kryterium wg którego zabicie zarodka 2 dni po zapłodnieniu powinno być nielegalne, a zabicie plemnika czy człowieka po stwierdzonej śmierci mózgowej nie :)

Bonus - niech to kryterium przy okazji nie twierdzi, że bliźniaki jednojajowe to jeden człowiek i niech pozwala zabijać komórki raka. Bo widziałem definicję "człowieka" które opierały się na "unikalnym kodzie DNA" i wg których w związku z tym chemioterapia