Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 28
ludzie mówiący, że życie jest piękne i je wychwalają to po prostu przypadki syndromu sztokholsmkiego, tylko, że na większą skalę
#antynatalizm
  • 24
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@PaniFral: ludzki mózg zawsze będzie wymazywał niemiłe wspomnienia a utrwalał miłe, żebyśmy myśleli, że w sumie źle nie było, ewolucja ukształtowała nas tak, żeby nasz własny mózg nas okłamywał, że jest git bo świat jest tak c-----y, że bez tych mechanizmów już dawno byśmy wyginęli XD
  • Odpowiedz
@hehexdlollmao: @PaniFral:

Ej tak zupełnie serio, bez passive aggressive podtekstów czy czegokolwiek - czemu antynataliści po prostu się nie zabijają? Ktoś ten aspekt mi wytłumaczy? Bo ja widzę najczęściej pod tym tagiem ludzi z kryzysem egzystencjalnym i/lub głęboką depresją, którzy za punkt honoru stawiają sobie przekonanie innych, że życie nie ma sensu i nawet nie próbują sobie dać pomóc. Btw silnie to trąci dekadentyzmem.
  • Odpowiedz
czemu antynataliści po prostu się nie zabijają?


@justbreathe: A dlaczego mieliby? generalnie uważamy, że nie ma życia wartego zaczęcia, ale są życia warte kontynuowania, i każdy o swoim powinien decydować, czy jest warte kontynuowania. jak już zaistniałem i nie mam najgorzej to poistnieję sobie do końca. Dodatkowo, instynkt przetrwania to najsilniejszy z instynktów, jesteśmy zaprogramowani tak, żeby chcieć przetrwać za wszelką cenę. A nawet jakbym chciał się zabić to nie mogę, bo prawo nakazuje ratować samobójców a eutanazja jest nielegalna.

Bo ja widzę najczęściej pod tym tagiem ludzi z kryzysem egzystencjalnym i/lub głęboką
  • Odpowiedz
@HAL__9000:

Dzięki. Póki co widziałem tylko przebijające się do "mainstreamu" komentarze w losowych miejscach - to były strasznie skrajne przypadki widocznie. Pod tym tagiem treści też nie są szczególnie stonowane i często oscylują wokół "ja już wiem wszystko cała reszta nie ma racji", już bez względu na to czy to w formie mema, czy po prostu posta o tym jakie społeczeństwo jest ślepe/głupie.
Pamiętam jakiś wyplusowany komentarz sprzed X miesięcy, w którym ktoś oskarżał ojca o egoizm bo chciał ratować życie swojej córki(?), czy coś w ten deseń - no rozumowanie jak dla mnie już zakrawało o
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@justbreathe: xD, a czy czasem dyskusja nie polega na pokazaniu swoich poglądów i próbie przekonania do nich drugiej osoby?
a no tak, nie masz co odpowiedzieć to najlepiej napisać coś takiego
  • Odpowiedz
@justbreathe:

Póki co widziałem tylko przebijające się do "mainstreamu" komentarze w losowych miejscach - to były strasznie skrajne przypadki widocznie


Nawet jeśli, to nie zmienia słuszności tego, co
  • Odpowiedz
@justbreathe:

czemu antynataliści po prostu się nie zabijają? Ktoś ten aspekt mi wytłumaczy? Bo ja widzę najczęściej pod tym tagiem ludzi z kryzysem egzystencjalnym i/lub głęboką depresją


Widzisz, nawet ludziom w głębokiej depresji ciężko jest podjąć decyzję o samobójstwie, a co dopiero antynatalistom ze sprawniej działającą chemią. Wyobrażasz sobie, że ktoś zabija się "po prostu"? Niektórzy z nas mają całkiem spoko życie i heroinka działa. ( ͡°
  • Odpowiedz
Wynika z tego, że życie trzyma nas na Ziemi siłą (bo nie wybraliśmy tego, czy chcemy żyć) i w tym momencie każde pozytywne postrzeganie istnienia to tylko zastępcza reakcja, która ma za zadanie pomóc poradzić sobie z tą sytuacją, w której tak naprawdę nigdy nie chcieliśmy się znaleźć. Ergo - Mówię, że życie jest piękne ZAWSZE i TYLKO dlatego, że sam siebie okłamuję, bo wcale nie jest i nie można go doceniać, bo to patologia.


@justbreathe: dokładnie tak jest

i koniec końców jesteśmy tylko kupką kwarków gdzieś w
  • Odpowiedz
no i spoko, jak to komuś pomaga to nie ma problemu, tylko niech nie mówi, że życie ma jakiś odgórny wyższy cel bo to jedno wielkie XD


Gdzieś mam to, co ktoś inny mówi w tym momencie - ja tak nie powiedziałem więc skończ to przytaczać.

piszesz coś o jakimś wielkim celu życia


GDZIE?
  • Odpowiedz